Alkali Su İçmenin 5 Faydası

Yeterli su içmek sağlığımız için oldukça önemli fakat bazı uzmanlar, suyun alkali özellikte olmasının daha önemli olduğu görüşünde. Vücudu toksinlerden arındırma, yağ yakımını hızlandırma gibi katkıları olan alkali suyun tüm faydalarını sizin için derledik.

 

 

Alkali Su İçmenin 5 Faydası
Yayın Tarihi: 28.11.2019 09:00:00
  • Enerji verir.
 Alkali su organlarımızın daha rahat çalışmasını sağlar ve enerji verir. Ayrıca bedensel olduğu kadar ruhsal sağlığımızı da destekler.
 
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.
Bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen serbest radikaller, hücre hasarına yol açar. Hücre yapılarının bozulması ise asidik bir ortam yaratır. Alkali su içmek, zararlı serbest radikallerin vücuttan atılmasını sağlar.
 
  • Ağrı kesici özelliği vardır.
Eklem ve kemik ağrısı gibi durumlarda etkili olan kalsiyum kaybının önüne geçmek için, alkali su tüketmek oldukça önemlidir. Sıklıkla burkulma yaşayan kişilerde, ağrıyı kontrol atında tutma konusunda alkali su oldukça fayda sağlar.
 
  • Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır.
Alkali su düzenli tüketildiğinde, cilde esneklik verir, akne üretimini durdurarak, cildin temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda ciltte oluşan yaşlılık belirtilerine karşı etkin bir görev üstlenir.
 
  • Kanserle mücadelede en önemli destekçidir.
Alkali su, vücuttaki asit oranını nötrleyerek asitli ortamda gelişen kanser hücrelerinin oluşumunun engellenmesini sağlar.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X