Amazon Soyuldu

Amazon’un kullanıcı memnuniyeti için geliştirdiği politikayı kötüye kullanan çift, firmadan 1,2 milyon dolarlık elektronik çaldı.

 

 

Amazon Soyuldu
Yayın Tarihi: 4.10.2017 17:55:00
Amazon dolandırıcıları Erin Finan ve Leah Finan çiftinin davası sonuçlandı. Yapılan basın açıklamasına göre Finan çifti Amazon’un iade ilkesini kötüye kullanarak firmadan 1,2 milyon doların üzerinde elektronik eşya çalmış. Amazon’un kusurlu ürün iadesine göre, belli başlı koşullarda şirket kullanıcılar ürünü onlara göndermeden yenisini gönderebiliyor. Bu iade ilkesinin kötüye kullanılmamasını sağlamak için Amazon iade talebi yapan hesapları yakından inceliyor. Fakat Finan çifti bu aşamada takılmamak için yüzlerce yeni hesap açarak mutlak sondan kaçmaya çalışmış. Sonuç olarak ellerindeki aslında kusurlu olmayan ürünü iade etmedikleri gibi aynı ürünün ikincisini de elde eden Finan çifti bu ürünleri Danijel Glumac isimli üçüncü kişiye piyasa değerinin altında satarak kar ediyor.
 
Finan çiftinin 1,2 milyon dolarlık çalıntı eşyalarının içinde GoPro kameralardan Xbox modellerine, Samsung akıllı saatlerden Microsoft Surface tabletlere kadar oldukça çeşitli ürünler yer alıyor. Söz konusu dava sonucunda suçlu bulunan çift çalıntı ürünler için Amazon’a 1,2 milyon dolar ödemeye mahkum edildi. Ayrıca çiftin 20 yıla varan hapis cezası isteniyor. Cezanın belirlenmesi 9 Kasım’da gerçekleşecek. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X