Atelier187`den yeni koleksiyon: Core

Uluslararası alanda pek çok başarıya imza atan tasarım ve mimarlık ofisi Atelier187`nin yeni mobilya koleksiyonu `Core` tamamlandı. Atelier187`nin kurucusu Mimar Osman Hacıoğlu tarafından tasarlanan koleksiyonun ana malzemesinde, Karadeniz`de baraj gölü altında kalacak bir köyden toplanan ahşaplar kullanıldı.

 

Atelier187`den yeni koleksiyon: Core
Yayın Tarihi: 5.06.2015 11:19:00

Kişiye özel tasarımlarıyla tanınan ve uluslararası alanda ödüllü projelere imza atan tasarım ve mimarlık ofisi Atelier187’nin beklenen koleksiyonu Core tamamlandı. Geçtiğimiz ay Cezayir Restoran’da gerçekleşen Design Scene İstanbul’da ilk kez görücüye çıkan 21 parçalık koleksiyon, Atelier187’nin kurucusu Mimar Osman Hacıoğlu tarafından tasarlandı. Koleksiyonu oluştururken yaşını almış malzemelerin sıcaklığı ile çağdaş çizgileri buluşturmayı hedefleyen Hacıoğlu, ana malzeme olarak da Karadeniz’de baraj gölü altında kalacak bir köyde, terk edilmiş halde bulunan evlerden elde edilen ahşapları kullandı. Koleksiyondaki lambaları, aynı evlerin su borularını kullanarak tasarlayan Hacıoğlu bu ilgisini, “Bazıları 120 yıllık bu malzemelerin anlattıkları farklı hikâyelere bir mobilyada tekrar hayat vermek beni cezbediyor” sözleriyle açıklıyor. 

 
Atelier187’nin tasarımları, Türkiye ve Fransa başta olmak üzere, Ortadoğu ve Avrupa’da büyük ilgi görmeye devam ediyor.
 

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X