Az para Kazanmak Kader Değil

Dünyaca ünlü yazar Barbara Stanny’nin Türkiye’deki ikinci kitabı çıktı.

 

Az para Kazanmak Kader Değil
Yayın Tarihi: 20.08.2010 15:59:00

"Çok Para Kazanan Kadınların Sırları” nın yazarı Stanny, bu kitabında önce kadınların ve erkeklerin hak ettikleri kazanca neden ulaşamadıklarını aktarıyor. Sonrasında bizi kendimizin yapı taşlarını değiştirmeye dair bir yolculuğa sürüklüyor. Kitap aynı zamanda iletişim teknikleri çerçevesinde kendini tanıma, haritalandırma egzersizleri içeriyor.

“Az Kazananlar”ın ortak özelliklerini: yeterince para kazanamadığını tahmin etmek; kendilerini mutsuz eden bir durumda sıkışıp kalmak; başka seçeneğin olmadığına kendini ikna etmiş olmak, diye sıralıyor.

Stanny’e göre düşük ücrete yüksek tolerans göstermek az kazanmanın kesin işareti.

Sorular soruyor, düşündürüyor ve harekete geçiriyor:
Kendinizi hangi sıklıkta, “Keşke daha çok para kazansaydım,” derken buluyorsunuz? Tek yapabildiğiniz ise içinizi çekip, “Bir gün… belki bir gün…” demek.

Başka hiçbir neden olmasa da sırf buna değer olduğumuz için
daha fazla kazanmayı hak ettiğimizi varlığımızla içselleştireceğimiz o âna doğru sürüklüyor, bizi.

Ve sesleniyor:
Biliyor musunuz? Bir gün diye bir şey yok. Bu böyle! Belirsiz isteklerinizi köklü bir karar haline dönüştürmeye başlayacağınız gün işte bugün. Hayaller kurmayı bırakıp sağlam bir temel atmaya geçeceğiniz gün bugün. Bu sizin, engellerinizi aşmaya ve kazançlarınızı pekiştirmeye başlayacağınız gün.”
 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X