Babam ve Ben Fotoğraf Sergisi Samsun’da Açıldı

Avusturya’ ya Göçmen Olarak Giden Ilk Ailelerden Olan Emir Ailesi’nin “Babam ve Ben” Konulu Fotoğraf Sergisi bauMax Samsun’da Açıldı.

 

Babam ve Ben Fotoğraf Sergisi  Samsun&#8217da Açıldı
Yayın Tarihi: 8.10.2010 14:22:00

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Emir’in “Babam ve Ben” adlı fotoğraf sergisi bauMax Samsun mağazasında düzenlenen bir törenle açıldı.

Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger, Samsun Milletvekili, Bayındırlık ve Iskan Bakanı Mustafa Demir, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, bauMax Türkiye Genel Müdürü Ibrahim Ayan ve Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Emir’in katılımı ile açılan sergide Avusturya’ya işçi olarak giden ilk kuşağın yaşam hayali ile ikinci kuşağın çatışmasını çarpıcı 40 fotoğrafla anlatılıyor. Sergi 14 Ekim tarihine kadar bauMax Samsun Mağazası’nda sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Istanbul’daki Avusturya Kültür Ofisi’nin katkılarıyla hazırlanan ve açılışını Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger’in yaptığı sergi, Türkiye ile Avusturya arasındaki köklü ilişkilerin bir yansıması niteliği taşıyor.

Iki kuşağın göçmenlikle imtihanı

Fotoğraf çekmeyi babası Hıdır Emir’den öğrenen Mehmet Emir, bu sergide birinci kuşağın yaşam hayali ile ikinci kuşağın çatışmasını babasının ve kendisinin çektiği 40 fotoğrafı bir arada sunarak göstermeyi hedefliyor. Babasının fotoğraflarının renkli, kendi çektiklerinin ise siyah beyaz olduğuna dikkat çeken sanatçı “Babam Türkiye’de sayılan biri olduğundan fotoğraflarında çok ağır bir işte ve kötü şartlarda yaşadığını göstermek istememişti.” diyerek kendi kuşağının daha gerçekçi bir bakış açısına sahip olduğunu ima ediyor.

Avusturya’daki Türk göçmenlerin yaşamlarından kesitlere tanıklık edeceğiniz “Babam ve Ben” 14 Ekim 2010 tarihine kadar bauMax Samsun mağazasında gezilebilecek.
 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X