Bademin Şaşırtıcı 5 Faydası

Bu küçük kabuklu tanelere ihtiyacımınızın olduğu çok açık.

 

 

Bademin Şaşırtıcı 5 Faydası
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 17.08.2018 00:00:00
Herkesin neden badem için delirdiğini merak ediyor musunuz?

Vücut yağınızı düşürür. Eğer karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız badem sizin gizli silahınız. Sabahları 23 adet badem atıştırmak lif, protein ve iyi yağ dengenizi sağlamakla kalmaz sizi enerjik tutar.

Kan şekerinizi dengeler. Öğün aralarında elleriniz titriyorsa ve kan şekeriniz düştüğünde sinir krizi geçiriyorsanız kontrolsüz bir şekilde abur cubura yönelmektense ağzınıza birkaç tane badem atmayı deneyin.

Kalp sağlığınızı düzenler. E vitamini ve antioksidan yönünden zengin olan badem, kalp krizi riskini de azaltan bir besin. Özellikle yüksek kolestrolü olan insanlar için ideal.

İçiniz size teşekkür eder. Sindirim sisteminin lifsever olduğu artık bir sır değil. Badem de lif yönünden son derece yüksek bir besin olması sebebiyle sindirim sisteminiz üzerinde temizleyici bir etkisi vardır.

Kemikleriniz güçlenir. Diğer kabuklu yiyeceklere oranla bademin daha yüksek kalsiyum içerdiğini biliyor muydunuz? Sadece bu kadar da değil; bademin içeriğindeki muazzam orandaki magnezyum ve fosfor kalsiyumla bir araya geldiklerinde kemik erimesine karşı mücadele eder.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X