Baş Dönmesini Hafife Almayın

'Dengemi kaybediyorum, düşeceğim' hissi yaşıyorsanız bunu önemseyip hemen bir doktora görünmelisiniz.

 

 

Baş Dönmesini Hafife Almayın
Yayın Tarihi: 12.12.2017 15:20:00
 Liv Hospital Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Caner Kesimli “Dinamik Posturografi sistemiyle hem teşhis hem de tedavi gerçekleştirebiliyor. Dengeyi sağlayan sistemlerden hangisinin arızalandığını tespit edildikten sonra problemli olan sistemlerin güçlendirilmesi için yapılması gereken egzersizler de cihazın üzerinde yapılabiliyor” diyor.

Baş dönmesi neden olabilir?

-    İç kulak hastalıkları
-    Nörolojik problemler
-    Şeker hastalığı
-    Vitamin eksiklikleri
-    Görme Bozuklukları
-    Ortopedik problemle

Önce kulak burun boğaz muayenesi yapılmalıdır...

Denge problemi, hasta için çok rahatsız edici ve endişe verici olmasına rağmen teşhisi en zor rahatsızlıklardan biridir. Gelişmiş ülkelerde insanların yüzde 90’ı bu rahatsızlıktan en az bir kez etkilenmekte ve rahatsızlık, hekime gitmek zorunda bırakacak kadar sık görülmektedir. Baş dönmesi, dengesizlik şikayetiyle başvuran hastada öncelikle komple bir kulak burun boğaz muayenesi yapılır. Ayırıcı tanıda işitme testi, videonistagmografi, VEMP ve dinamik posturografi gibi testler kullanılır. Buna göre baş dönmesi ve denge kaybının sebebi tespit edilir ve ona göre bir tedavi şekli belirlenir.


  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X