BlackBerry Torch 9800

BlackBerry 6 işletim sistemine sahip ilk BlackBerry akıllı telefon olmanın yanı sıra dokunmatik ekran ile klavyeyi bir arada sunan BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon Türkiye’de.

 

 

BlackBerry Torch 9800
Yayın Tarihi: 2.11.2010 16:57:00

BlackBerry 6 işletim sistemine sahip ilk BlackBerry akıllı telefon olmanın yanı sıra dokunmatik ekran ile klavyeyi bir arada sunan BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon Türkiye`de!

Klavye ve dokunmatik ekran ilk kez birarada!

Research In Motion (RIM) bugün, BlackBerry Torch 9800 akıllı telefonu Türkiye’de sunduğunu açıkladı. Tam dokunmatik ekran ile BlackBerry klavyesini tek cihazda biraraya getirerek bir ilke imza atan BlackBerry Torch 9800, BlackBerry 6 işletim sistemiyle sunulan ilk BlackBerry akıllı telefon olarak da öne çıkıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren her üç operatörün BlackBerry Torch 9800 akıllı telefonu Türkiye’deki müşterileriyle önümüzdeki günlerde buluşturması bekleniyor.

Yeni BlackBerry Torch, son teknoloji bir dokunmatik ekrana sahip olmanın yanı sıra optik bir trackpad’e ve açıldığında gelişmiş bir yazım deneyimi sunmak için kızaklı bir klavyeye sahip. Dünya genelindeki 3G (UMTS/HSDPA) ağlarını destekleyen yeni BlackBerry akıllı telefon, son nesil Wi-Fi® (b/g/n) bağlantısı sunuyor ve konum bazlı uygulamalar ile coğrafi etiketleme için bütünleşik GPS’e sahip. BlackBerry Torch 9800’ün 5 MP kamerası, video kayıt özelliğinin yanı sıra sürekli otomatik odaklama, görüntü sabitleme, çeşitli sahne modlarında çekim ve yakınlaştırma gibi özellikleri destekliyor. 8 GB genişliğinde depolama kapasitesine sahip yeni BlackBerry akıllı telefon, toplam depolama kapasitesini 36 GB’a çıkartabilen bir microSD/SDHD hafıza kartı yuvasına da sahip.

BlackBerry 6 Deneyimi

 RIM’in yeni işletim sistemi BlackBerry 6, BlackBerry markasının sevilen ve bilinen özelliklerini sunmaya devam ederken daha zengin bir deneyim sağlıyor. Arayüzü ve ana ekranı yenilenen BlackBerry 6, hızlı ve etkili bir tarayıcı deneyimi sağlayan yeni ve zengin WebKit bazlı bir tarayıcıya sahip. BlackBerry 6 kullanıcıları böylece birden fazla siteye aynı anda ulaşabiliyor ve tek bir parmak hareketiyle görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırarak kolay bir gezinme deneyimi yaşıyor.
 
Zenginleştirilmiş BlackBerry Messenger ve multimedya deneyimi sağlayan BlackBerry 6 hakkında daha fazla bilgi için http://press.rim.com/release.jsp?id=4237 adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X