Boğa Yeni Ayı ve Burçlara Etkisi

Uzman Astrolog ve Yaşam Koçu Emire Tuğçe Akarlar Boğa Yeni Ayının etkilerini yorumluyor!

 

 

Boğa Yeni Ayı ve Burçlara Etkisi
Yayın Tarihi: 21.04.2020 13:12:00

EMİRE TUĞÇE AKARLAR

Uzman Astrolog

https://sorumgeldi.com/emire-tugce-akarlar

Instagram: astrodanismanim

Danışmanlık almak için;

İletişim: 
tugce.akarlar@gmail.com

 
23 Nisan sabahı 5,25’te meydana gelecek olan Boğa burcunda 3 derecedeki yeni ay; ani değişimler getiren Uranüs ile kavuşurken, kısıtlayan ve sınırlandıran Satürn ile de zorlayıcı bir açı kuruyor olacak. Derece olarak baktığımız zaman yeni ay, Sheratan sabit yıldızı ile de bir arada ki boğaz bölgesi, bademcikle ile ilgili olan bu yıldız; Satürn – Mars doğasında hareket eder. Aptalca, aceleyle gerçekleştirilen eylemlerden zarar görmeyi getirir. Uranüs’ün sert açıları ya da kavuşum etkileri genellikle isyankarlık, şok eden zorlayıcı haberler, tavır ve durumları ortaya çıkartır. İç güdüsel olarak atılan her aykırı adımın aslında sonucunun çok ağır olabileceğini bize; çok net parmağını sallayarak gösteren bir yeni ay bu. Sinirlilik, asilik, yıkıcı tavırlara dikkat etmek gerekiyor.

Satürn’ün açısı; ‘rahatlamak, özgür hissetmek, arzu ettiğin değişime hızla kavuşmak istiyor olabilirsin ancak bu öyle kolay olmayacak ve gecikmelerle beklenmedik engellerle baş etmek zorundasın’ diyor. Hayatın getirdiği sınırlamalara vereceğimiz tepkilerimize bağlı olarak; biraz depresif, şekerlikten biraz uzak bir yeni ay bu. 23 Nisan ile başlayacak sokağa çıkma yasağı zamanlama olarak; tüm bu sebeplerden dolayı; çok güzel. 

Samimi olarak, farkındalık içinde hareket etmek, sağduyulu olmak gerekecek… Bu yeni ayı; imkanı olanlar; kendi kendimize verdiğimiz bir sokağa çıkma yasağı olarak yorumlayabilir. Kimse hapsolmak istemez... ama sağlığımızı korumak için bilinçli izolasyonu; sarayda yaşıyormuş gibi bir kafaya getirmek de gene bizim elimizde diye düşünüyorum. 

Boğanın bereketi, güzel sofraları, mis baharı dolsun günlerinize. Nefes alın derin derin ve sevgiyi bırakın çevrenize nefes verişlerinizde... Fark edeceksiniz ki; şifalanıyorsunuz.. Gerginlik hissettikçe; nefesinizin ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatıp kendinize; kırıcı yıkıcı olmak yerine; her şeye inat patlayan tomurcuklara bakıp, güzelliği ilham alın kalbinize.


Koç, Yükselen Koç

Yeni ay sizin sağlık, özgüven, para evinizde meydana geliyor. Yakın çevre ile ilişkilerinizde iyi hissetmeye ihtiyaç duyarken; mental anlamda biraz huzursuz ve yeterince anlaşılmıyormuş gibi hissetmekten ötürü agresifleşebilirsiniz. Sözlerinizde kırıcılıktan kaçınmalı, manipülasyondan uzak durmalısınız. Dramatik olmaya, aslında olumlu olan ifadeleri, çarpıtmaya eğilimli olmanız olası. Bu hafta genel itibariyle daha moody, daha bencil, biraz daha içe dönük olmaya ihtiyaç duyabilir hatta biraz içe dönmekten ötürü kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Boğa, Yükselen Boğa

Burcunuzda meydana gelen yeni ay;  seyahatlere, sosyalleşmeye ve yaza özlem getirirken; eğitim ve öğrenim konusunda tutkunuzu güçlendiriyor olacak. Uzun zamandır arzu ettiğiniz bir projeye başlama azmini bularak, içinizde bastırılmış ifadeleri sağlıklı bir şekilde dışa vurma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yöneticiniz Venüs; Mars’la da güzel bir kontak kurarken, Ayın da Venüs ile hafta sonunda kavuşacak olması; duygusal anlamda bazı içsel uyanışlara, yeni ilişkilerin tohumlarının atılmasına destek verebilir. Ruhsal anlamda kendinizi güçlü tutmaya çalışın ve kaygılı seslerinizi lütfen yönetin.

İkizler, Yükselen İkizler

Yeni ay sizin içinize attığınız konular alanında yaşanıyor olacak. Dile gelmeyi bekleyen ancak yutup, sakin ve sessizlikle yönettiğiniz durumlar varsa bu yeni ay etkisi altında sakinliğinizi korumanızın artık biraz güç olduğunu hissedebilirsiniz. Yöneticiniz olan Merkür’ün bu hafta zorlu açılarını da hesaba kattığımız zaman; haklıyken haksız duruma düşmediğinizden de emin olun. Doğrudan ve atak konuşmalarınız; bencil ve düşüncesiz algılanmanıza neden olabilir. Hafta sonunda; meseleleri tatlılık ile halletmek için daha olumlu olacaktır.

Yengeç, Yükselen Yengeç

Yeni ay; sosyal çevre, arkadaşlıklar alanınızda yaşanıyor. Bu bekarlıktan sıkılıp; kendinizi bir beraberliğin içine ani bir kararla atma ya da sizi sıkan bir ilişkiden özgürleşme şeklinde hissedilebilir. Her türlü; ruhen sizi sıkan konular ile ilgili; detaylı bir analiz fırsatı ve ardından da çözüm getirebilme imkanı bulacaksınız. Yaratıcı fikirler, yeni projeler içinde aktif rol alabilirsiniz. Kendinizi ortaya koymak istediğiniz, ifade etmek istediğiniz mecralarda da sesinizi daha fazla çıkartmak için heyecanlı olacağınız bir süreç başlıyor bu hafta ile. Zihinsel yorgunluklarınızı hafifletmeniz önemli ama. Endişelerinizi, yeni planlarınızı sevdiklerinizle paylaşmanız faydalı olabilir.

Aslan, Yükselen Aslan

Kariyerinizde, çalıştığınız yerde sürpriz gelişmelere hazır olmanız gereken bir döneme giriyorsunuz bu yeni ay ile. Ciddi bir sıçrama arifesi, yeni bir konu üzerine atılım yapmak isteyebileceğiniz bir dönem olmakla beraber; partnerlerden ya da sizin dışınızdaki faktörlerden doğan açık engellere göre yeniden organize olmanız gerekebilir. Aile üyeleriyle uyumlu, kısıtlarınıza inat hayatın keyfini çıkartmayı bilinçli olarak seçebileceğiniz bir süreçtesiniz. Temponuzu düzenlemeli, aşırılıklardan ve hızlı harekete geçip yanlış eylemlerden sakınmalısınız. Zira adımlarınız, sağlığınız ve özgüveninizi doğrudan etkileyecek. Akıllı olun.

Başak, Yükselen Başak

Yeni ay; krizlere nasıl çözüm sunduğunuzu anlatan alanda meydana geliyor. Yurt dışı ile ilgili işleriniz, büyük reklam projeleriniz, bekleyen davalarınız ile ilgili sürpriz gelişmelere açık olmanız gereken bir dönem. Akılcı olmaya çalışırken fazla menfii davranarak; yanlış adımlar atmaktan sakınmalısınız. Kendinizi süreç içerisinde nasıl ifade ettiğiniz; geleceğiniz için oldukça belirleyici olacak. Sakinlikle, her ayrıntıyı; kendinizi güvende hissedeceğiniz şekilde dile getirmeye özen göstermelisiniz. Bu aileniz, işiniz, aile büyükleriniz ile ilgili her türlü konuda, kafa karışıklığının hissedilebileceği biraz sıkıcı bir süreç kabul ediyorum. Doğru gözlemleyin.

Terazi, Yükselen Terazi

Yeni ay; ilişkiler içinde kendinizi nasıl konumlandırıyor, krizleri nasıl ele alıyorsunuz, kritik kararlarda ya da görevlerde sorumluluğu yeterince üstlenebiliyor musunuz bu konuda size ışık tutuyor olacak. Partnerinizle açık açık bir şeyleri masaya yatırmanız gerekebilir. Sizi mutlu etmeyen bir ilişkide ayrılık kararı verebileceğiniz gibi, mutlu olmak için bir berberlikte neye ihtiyaç duyduğunuzu da özgürce ifade edebilirsiniz. Fazla buyurgan bir tavır içinde olursanız bu ters tepebilir, öte yandan bu etki; daha iyi bir noktaya gelebilmek için yapıcı bir yeniden değerlendirme dönemi gibi de hissedilebilir.

Akrep, Yükselen Akrep

Yeni ay; yeni fırsatlar alanında meydana gelecek. Karşınıza çok heyecanlı iş projeleri çıkabileceği gibi evde kalarak bunları nasıl halledebileceğiniz ile ilgili yenilikçi tarafınızı güçlendirmeniz gerekebilir. Öte yandan bu ciddi bir beraberlikte, ilişkiler partnerler arası dengelerin yeniden kurulması gereken bir zaman olarak da hissedilebilir. Karşılıklı olarak; bir konu ile ilgili zıt fikirleriniz varsa bunları açık bir şekilde dile getireceğiniz, sert rüzgarların esmesine hazır olunması gereken bir haftadasınız. Düşüncelerinize dikkat etmeli, sözlerinizin sağlığınız üzerindeki doğrudan etkisini hatırlamalısınız. Yaşadığınız yerde neye ihtiyaç duyuyorsunuz; aslında bu hafta sizden bunu analiz etmenizi istiyor.

Yay, Yükselen Yay

Yaşadığınız yerde kendinizi ifade edebilmeniz, çalışma hayatında kendinizi güvende hissedebilmeniz önemli. İsyan bayrağı açmaya kararlı ve istekli bir taraf oldukça güçlenebilir ve üstlerinizle ciddi çatışmalar içine girebilirsiniz. Kendinizi herkesten daha çok çalışır, çabalarken bulmak mutsuz edebilir. Varsa kardeşlerinizden/yakın çevrenizden de bu dönemde aradığınız desteği görememek; hayatın tüm yükünü tek başına taşıyormuşsunuz gibi hissetmenize yol açabilir. Beraber yola çıktığınız kişilerle ya da eşinizle; aynı sayfada olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu hafta, bu konuda önemli gelişmeler yaşanabilir, dikkatle izleyin o yüzden.

Oğlak, Yükselen Oğlak

Yeni bir fikri hayata geçirmek, projeye başlamak için hızlıca aksiyon alınması gereken bir zamandasınız. Motivasyonunuzu yükseltmek için de yaşadığınız, çalıştığınız ortamı iyileştirerek işe başlamanız açısından olumlu bir süreç. Sağlığınıza bu dilimde daha fazla dikkat etmek gerekebilir. İhmalkarlıktan özellikle kaçınması gerekenlerin başında siz geliyorsunuz sevgili Oğlaklar. Uyku, yeme içme düzeni, alışkanlıklar; bu dönemde belki de yeniden yapılandırılmalı. Kendi değerinizi ispat etmek isterken, harcadığınızın siz olmadığından emin olun derim. Tam olarak, ’aradığın değeri, önce sen sana ver’ zamanı.

Kova, Yükselen Kova

Yeni ay yaşadığınız evde meydana gelecek. Kendiniz ile ilgili başta kendinizle olan ilişkinize çeki düzen vermeye çağrılıyorsunuz aslında. Biraz sorumluluk alıp, halledilmesi gereken işler için ayağa kalkmanız gerekiyor olabilir. Rahatlamak isterken, size bakan iş yükünü görmek epey can sıkıcı olsa da; eşiniz ile güzel  olumlu bir hafta sonu geçirmek için bu hafta enerjinizi daha olumlu, gelişmeleri daha az kişisel yorumlamak gerekiyor. Aksi takdirde; her söz, her konuşma size bir tehdit gibi fazlaca huzur bozan bir şekilde yansıyabilir. Pazar günü kalbinizi açmayı deneyin. Yeni ayın riski sizler için bu olsun.

Balık, Yükselen Balık

Çok önemli bir zamandan geçiyorsunuz. Eğer içinizde yatan gizli bir duygu düşünce durum varsa; bu yeni ay ile ortaya çıkabilir. Bir sorumluluk almak için çağrılabilir, bir konuyla ilgili net fikrinizi söylemeniz beklenebilir. Siz bunu yapmaya hevesli olmasanız da; hissettiğiniz gerçekliği dile getirmeniz gerekiyor olacak. Finansal bir konu, krizli bir ortaklık, sorumluluk alınması gereken ailevi bir meseleye karşı aksiyona geçmek için iletişimde olduklarınız çok açık ve net bir beklentide olacak ki bu da dengelerin yeniden kurulmasını sağlayacak gibi.


 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER ASTROLOJİ HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X