Bronzlaşmak bağımlılık yapar mı?

Bağımlılık haline gelen bronzluk cilde zarar veriyor.

 

 

Bronzlaşmak bağımlılık yapar mı?
Yayın Tarihi: 24.06.2010 16:51:00

Yazın gelmesiyle kat kat lahana kıyafetlerde raflara kaldırıldı. Artık daha ince ve açık renkli kıyafetler tercih ediyoruz. Deniz kenarınra olmasak bile herhangi bir yolculuk sırasında cildimiz güneşten çok yoğun zarar görüyor. Doğal güneşe çıkmayanlar solaryumu tercih ediyorlar. Tendeki kızarıklı her ne kadar basit gözüksede büyük önem taşıyor. Çünkü güneşte kansere yol açan Ultraviole Radrasyon bulunuyor.

Güneşten korunmak için

Güneşten korunmak için gelişen pazarda yüksek ve etkili güneş koruyucusu bulmak artık daha kolay. Bunun yanında güneşten koruyucu kıyafetler bile üretildi. Fakat yinede cilt kanserine yakalananlar çoğaldı. UV ışığı ve solaryum bir süre sonra alkol almak ve sigara içmek gibi kişide bağımlılık haline geliyor. Buda beyinde ve ciltte cidde zararlara yol açıyor. Kişileri bundan kurtarmak için Dr. Steven R. Feldman Wake Forest Üniversite'sinin araştırmasına göre Naltrexone adında bir ilaç üretildi. Bu ilaç kişinin solaryuma girme isteğini solaryuma girmeden tazeliyor. Fakat yan etki olarak kusmalar ve sersemlik yapıyor. Dermatologlar çocukların güneşe çıkmasını uygun görmüyorlar. Ayrıca çok erken bir yaşta, solaryuma girmek doktorlar çocuklar için çok daha fazla sakınalı. Doğal güneşe maruz kalan çocukların mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucusu sürmelerini s��ylüyor. Koruyucu sürseler bile yinede güneşe çıkmalarını yasakıyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X