Captain Marvel Müziklerinin Arkasındaki Türk: Pınar Toprak

Büyük bir heyecanla beklenen Captain Marvel filminin bitiş jeneriğinde dikkatleri bir isim çekti: Pınar Toprak! Filmin müziklerini besteleyen başarılı Türk isim bir ilke de imza attı. Kendisi Marvel filmlerinde beste yapan ilk kadın müzisyen.

 

Captain Marvel Müziklerinin Arkasındaki Türk: Pınar Toprak
Yayın Tarihi: 12.03.2019 10:51:00
Amerika'da gerçekleştirdiği bir röportajda, Hollywood filmlerine beste hazırlamanın en büyük hayali olduğunu belirten Pınar Toprak son dönemin en çok konuşulan ve ilham veren ismi.

Erkek egemenliğinde kahramanlardan oluşan Marvel evreninin güçlü kadın karakteri Captain Marvel'ın filmi tam da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde vizyona girdi. Filmin sürprizleri bu kadarla kalmadı: İlk kez bir Marvel filminin besteleri bir kadına emanet edildi. Ve bu görevini kusursuzca yerine getiren isim bir Türk kadını oldu. Pınar Toprak filmi izleyen Türk izleyicileri gururlandırdı.

Fotoğraf: @pinartoprakcomposer 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X