Cem Lokmanhekim`den Dalgaları Aşan Yeni Koleksiyon

Farklı kültürleri yansıtan ayrıcalıklı ve özgün yaklaşımları ile tasarım dünyasına yön veren Cem Lokmanhekim, Karadeniz`in dalgalarından aldığı ilhamla yepyeni bir koleksiyona hayat verdi.

 

Cem Lokmanhekim`den Dalgaları Aşan Yeni Koleksiyon
Yayın Tarihi: 12.03.2015 08:34:00

Yaşamdan ve doğadan aldığı ilhamı tasarımın özgün çizgileri ile buluşturan ünlü mücevher tasarımcısı Cem Lokmanhekim, yeni koleksiyonunda kültürümüzün önemli değerlerinden, geleneksel “Trabzon hasırı”nı günümüze taşıyor.

Nesiller boyu geçmişten günümüze Karadeniz kadınları tarafından el emeğiyle hazırlanan “Trabzon hasırı” çok özel ve incelikli bir örme tekniği olarak öne çıkıyor. Bu geleneği sürdürmek ve günümüze taşıyarak herkesle paylaşmak isteyen Cem Lokmanhekim, tekniği en incelikli şekilde yerinde öğrenmek için Karadeniz’i ziyaret ederek, Trabzon’da bu sanatı devam ettiren emektar kadınlarla birlikte çalıştı. 
 
“Dalgaları Aşmak” koleksiyonunda, Trabzon hasırı örme tekniği, Cem Lokmanhekim’in 
yorumuyla earcuff, kolye, yüzük, küpe, şahmeran gibi benzersiz ve modern formlara 
kavuşuyor. 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X