Christian Dior’da Yeni Dönem: Maria Grazia Chiuri

Merakla beklediğimiz haber nihayet geldi! Raf Simons'tan sonra Dior'un başına kimin geçeceği merak konusu iken, Maria Grazia Chiuri'nin Valentino'dan Dior'a transferi resmi olarak gerçekleşti.

 

Christian Dior’da Yeni Dönem: Maria Grazia Chiuri
Yayın Tarihi: 11.07.2016 10:56:00
Bir süredir moda tutkunlarının konuştuğu dedikodular doğrulandı. Maria Grazia Chiuri, Valentino’daki rolünü geride bırakarak, Christian Dior’a kreatif direktör olarak kabul edildi. Moda camiasında; çalışkanlığı, tecrübeyle zenginleşmiş profesyonelliği ve feminist düşüncesiyle bilinen ve takdir edilen Maria Grazia, 2007 yılından beri Pierpaolo Piccioli ile beraber Valentino’da kreatif direktörlük pozisyonunda yeteneğini sergiliyordu.  

Hakkında Dior’un CEO’su Sidney Toledano’nun “Dünyanın dört bir yanındaki kadınların, hem günümüzdeki, hem de gelecekteki ihtiyaçlarını içtenlikle anlayan birini arıyordum.” dediği Maria Grazia Chiuri, Dior markasının ilk kadın kreatif direktörü olacak.
 
Kadın doğasını anlayışını modaya entegre etmesiyle, Valentino’da ortaya çıkardığı işlerde moda camiasında takdir kazanan Maria Garzia, Dior için ilk koleksiyonunu markanın Bahar 2017 koleksiyonu için 30 Eylül’de sergileyecek.


'Maria Grazia Chiuri ve Pierpaolo Piccioli geçtiğimiz hafta düzenlenen Fendi defilesinde' 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X