Cildin Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

Makyajda ten ürünleri kullanırken cildinizin alt tonunu belirlemek oldukça önemli. İşte alt tonunuzu bulmanın kolay yolu!

 

 

Cildin Alt Tonu Nasıl Belirlenir?
Yayın Tarihi: 19.06.2020 10:00:00
Cildin alt tonu ne anlama geliyor?
Alt ton cildin sıcak ya da soğuk renkte olduğunu belirler.  Ürünlerde sarı, şeftali gibi renk tonları sıcaktır. Pembe ve mavi alt tonlar ise soğuktur.

 
Cildin alt tonu değişim gösterir mi?
Ne kadar bronzlaşırsanız bronzlaşın cildinizin alt tonu değişmez. Yalnızca zamanla daha belirgin hale gelebilirler.

 
Cildinizin alt tonunu nasıl bulursunuz?
Cildinizin alt tonunu bulmak ve doğru fondöteni satın almak için yapmanız gereken basit: Sol çene çizginize pembe alt tonlu kapatıcı veya fondöten uygulayın. Sağ çene hattınıza da sarı alt tonlu ürün sürün. Kuruması için birkaç dakika bekleyin. Ardından karşılaştırma yapın. Hangi taraftaki ürün cildinize daha iyi karışmışsa alt tonunuz o demektir.

 
Ayrıca damarlarınızın rengine göre de cildinizin alt tonunu bulabilirsiniz. Bunun için bileğinizin içindeki damarlara bakın. Cildiniz sıcak alt tonluysa damarlarınız yeşil görünür. Ancak renk daha çok maviye çalıyorsa bu soğuk bir alt tona sahip olduğunuz anlamına gelir.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımın�� kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X