Cildinizi Soğuk Havadan Koruyun

Soğuk havalarda kuruma, pul pul dökülme, acıma, kaşınma gibi birçok olumsuz etki cilde zarar veriyor. İşte cildinizin soğuk havalarda zarar görmesini engelleyecek yöntemler...

 

Cildinizi Soğuk Havadan Koruyun
Yayın Tarihi: 25.12.2016 00:40:00
Kış aylarında soğuk hava ve rüzgardan cildimiz olumsuz etkileniyor. Kuruma, pul pul dökülme, acıma, kaşınma gibi sorunları sıkça yaşamaya başladıysanız birkaç önlem ile cildinizi kış aylarında koruyabilirsiniz.
 
Soğuk Havanın Neden Olduğu Kuruma Nemlendirici İle Giderilebilir
El ve yüz derisi soğuk hava ile direkt temas ettiğinden koruma amaçlı cilt tipine uygun krem veya jel kullanabilirsiniz. Özellikle iyi bir nemlendirici soğuk havanın neden olduğu kurumayı önleyecektir. Her sabah ellerinizi ve yüzünüzü yıkanıp nemlendirici krem uygulayabilirsiniz.
 
Kurumaya yatkın cilde sahipseniz ellerinizi sabun içeriği olmayan temizleyicilerle yıkamalısınız. Aksi taktirde kaşıntı, kuruluk ve kuruluğun neden olduğu minik kanamalar ve acı oluşabilir. Ellerinizi yıkadıktan sonra kurumaması için uygun bir nemlendiricili krem ile yumuşacık hale getirebilirsiniz.
 
Ölü Deriden Jel Veya Maskeyle Kurtulun
Cildin üzerinde biriken ölü deriden kurtulmak için cilt tipine göre sıklığı ayarlayarak jel veya maske uygulamaları yapabilirsiniz. Aynı şekilde arınma işlemi gibi cildin yağ tabakasını destekleyici maskeleri de tercih edebilirsiniz.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X