Çini Ustası Sıtkı Olçar ve Kütahya Çiniciliğine Katkıları

Dünyaca ünlü çini ustamız Sıtkı Olçar adına, KÜSAV (Kültür ve Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı) liderliğinde “Çini Ustası Sıtkı Olçar ve Kütahya Çiniciliğine Katkıları” başlıklı sergi, sempozyum ve panel düzenleniyor. Sanat, akademi, siyaset, iş dünyası ve medyadan önemli isimlerin katılacağı bu çok özel etkinlik, 23 – 25 Eylül 2010 tarihleri arasında Kütahya’da gerçekleşecek.

 

Çini Ustası Sıtkı Olçar ve Kütahya Çiniciliğine Katkıları
Yayın Tarihi: 17.09.2010 13:46:00

Bir sergi, sempozyum ve panelden oluşan organizasyon; Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, KÜSAV Başkanı Çiğdem Simavi, Koç Holding İdare Meclisi Başkan Vekili Ömer Koç gibi birçok önemli ismin katılımıyla gerçekleşecek.

UNESCO “Yaşayan İnsan Hazinesi” ödüllü sıra dışı seramik sanatçısı Sıtkı Usta, farklı dokunuşlarıyla sanatında kendi tarzını oluştururken, kendisine ve sanatına ilham veren Kütahya’dan hiç kopmuyor. Kütahya çinilerini tüm dünyaya tanıtan, daima herkesin ilgisini buraya çekmeye çalışan Sıtkı Usta; çiniciliğe farklı bir boyut katarak bu geleneksel Türk el sanatının değerini ülke sınırlarının dışına taşıyor.

Yaratıcılığını tarihle, geçmişin izleriyle besleyen Sıtkı Usta adına Kütahya’da düzenlenen sempozyumda; akademi dünyasının önemli isimleri sanatçının Kütahya çiniciliğine ve ekonomisine yaptığı katkıların yanı sıra, eşsiz bir sanatçı ve çok değerli insan olan Sıtkı Usta’yı anlatacaklar. Sıtkı Usta’nın eserlerinin görülebileceği bir serginin de yer alacağı organizasyonda gerçekleşecek panelde de katılımcılar, “Çini Ustası Sıtkı Olçar ve Kütahya Çiniciliğine Katkıları” konulu bir konuşmaya imza atacaklar.

Sıtkı Olçar (Sıtkı Usta) için, KÜSAV liderliğinde, Kosifler ana sponsorluğunda 23 – 25 Eylül 2010 tarihleri arasında Kütahya Hilton Oteli’nde düzenleniyor.


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X