`Concerto Barocco-Creatures-Mi Favorita` İstanbul’da

Concerto Barocco-Creatures-Mi Favorita balesi Ekim ayında İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor…

 

`Concerto Barocco-Creatures-Mi Favorita` İstanbul&#8217da
Yayın Tarihi: 6.10.2010 11:45:00

Dünya bale repertuarının önde gelen eserlerinden oluşan “Concerto Barocco, Creatures ve Mi Favorita” bale çeşitlemesi; Paris Operası`nın baş dansçılarından olan Jose Martinez ve dünyaca ünlü koreograflar Patrick De Bana ve George Balanchine’in dansçılarından olan Nanette Glushak`ın yönetiminde 5-7-9-12-13-23-28 ve30 Ekim tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Sahnesi’nde olacak.

Programın ilk eseri olan “Concerto Barocco”, Nanette Glushak’ın yorumuyla sahnelenecek. Ayrıca eserin müziği Johann Sebastian Bach imzası taşıyor. “Creatures” adlı ikinci eser, Patrick De Bana tarafından sahneye koyuluyor ve Dhaffer Yousef’in performansıyla hem görsel hem müzikal bir şölen vaat ediyor. Programın son eseri olan “Mi Favorita”nın müziği Gaetano Donizetti’ye ait. Başta dansçıların partnerlerini, sonrasında kostümlerini değiştirmesi gibi yaratıcı unsurlar içeren bu özgün eserin orijinal kostüm tasarımı ise Agnes Letestu’ya ait.  

 

Bu bale çeşitlemesi, kadrosunda İlke Kodal, Selim Borak, Tülay Yalçınkaya, Berk Sarıbay, Deniz Zirek, Melih Mertel, Zuhal Balkan, Erhan Güzel, Ebru C. Atay, Deniz Özaydın, Elif Korugan, Egemen Kement, Ömer Erenler, Cem Ü. İndere gibi başarılı dansçıları barındırıyor.


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X