D-Marin Kids ve TURMEPA Çocuklara Deniz Sevgisini Aşılıyor

D-Marin Kids ve Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA iş birliği ile hayata geçirilen “Fark Ettim! Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” projesi, dördüncü yılında da çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

 

D-Marin Kids ve TURMEPA Çocuklara Deniz Sevgisini Aşılıyor
Yayın Tarihi: 24.09.2018 14:49:00
Çocukların küçük yaşlardan itibaren denizle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen D-Marin Kids ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla çalışan TURMEPA, “Fark Ettim! Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” projesini hayata geçirdi. Bu iş birliğiyle çocukların doğaya yaklaşımlarına ışık tutarak bir bilim insanı gibi düşünmelerine, yeni fikir ve projeler üretmelerine katkı sağlamak amaçlanıyor.
 
D-Marin Turgutreis, Didim ve Göcek marinalarının bulunduğu illerde, seçilen okullarda yürütülen projede 2018 yılına kadar 11 kurumda, 500 çocuğa eğitim verildi.  Projenin dördüncü yılında 9 köy okulu ve 482 öğrenciye ulaşılması planlanıyor.
 
“Denizler Bizim Geleceğimiz!”

“Fark Ettim! Denizler Bizim Oksijen Kaynağımız” projesi, okul eğitimleri, mentorlar eşliğinde marina gezileri, proje çalışmaları, yarışma ve ödüllerle dolu bir içerikten oluşuyor. Projenin amacı, eğitimlerin sonunda çocukların sadece doğaya değil, tüm canlılara kucak açarak, sevmeyi öğrenmelerini ve bir bilim insanı gibi düşünerek yeni fikirler ve projeler üretmelerini sağlamak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da TURMEPA eğitmenleri, çocuklara denizlerdeki hayatı, ekosistemi, deniz temizliğinin önemini anlatacak ve marinalar hakkında eğitim verecek. Çocuklar, eğitimlerle bilinçlenirken özel oyunlar oynayarak eğlenecekler. Böylece öğrendikleri bilgileri pekiştirme fırsatı bulacaklar.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X