Daha Çabuk Uyanmanızı Sağlayacak 8 Öneri

Nasıl daha kolay uyanacağınızı ve yataktan hızlı çıkacağınızı biliyor musunuz?

 

Daha Çabuk Uyanmanızı Sağlayacak 8 Öneri
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 23.01.2017 11:22:00
İşe (yine) geç kaldınız çünkü yataktan bir türlü çıkamadınız. Eğer kendinizi bu konforlu alandan çıkarmakta zorluk yaşıyorsanız, sizin için daha çabuk uyanmanızı sağlayacak önerilerimiz var:

1. Sağlığınıza değer verin.
Sabah rehavetinin sağlığınızla ilgisi olabilir. Belki daha iyi bir diyete ve egzersiz programına ihtiyacınız vardır veya uyku apnesi sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Eğer her şeyi doğru yaptığınızdan eminseniz, bir uzman görüşü almak için doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

2. Yatağınızın başında içecek bulundurun.
Sabahları bir bardak su içmek sizi kendinize getirecektir. Eğer bu yeterli gelmiyorsa yatağınızın yanına zaman ayarlı bir kahve makinesi koymanızı öneririz.

3. Alarmınızı stratejik bir noktaya yerleştirin.
Eğer alarmınızın odanın başka bir ucunda olursa, onu kapatmak için illa ki yataktan çıkmanız gerekecektir.

4. Işıklı bir alarm edinin.
Perdelerinizi kapalı olsa da alarmınızın çalmasıyla birlikte aydınlanan odanızda uyanmanız daha kolay olacaktır.

5. Uyanmanızı kolaylaştıracak bir uygulama indirin.
SpinMe adlı uygulama ancak siz yataktan çıktığınız zaman kapanıyor. Kullanmanızı öneririz.

6. Gece kahve veya alkollü içecek tüketmeyin.
Kafein ve alkolün vücut sisteminizden atılması zaman alır. Eğer iyi bir uyku çekmek istiyorsanız bu sıvıları yatmadan önce almamaya özen gösterin.

7. Tuz koklayın.
Tuz koklamak yüzyıllardır ayıltıcı olarak kullanılır. Ancak sabah böyle bir koku almak istemezseniz portakal, greyfurt veya nane gibi hoş kokulu yağları yatağınızın yanında bulundurun.

8. Kendinizi eğitin.
Kendinizi uyanmaya zorlamak yerine bu isteksizliğinize karşı kendinizi eğitin. Gün içinde ışıkları kapatın ve alarm susana kadar yataktan çıkma egzersizi yapın. Bunu 10 kez tekrar edin ve vücudunuz için otomatikleşmesini sağlayın. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X