Dekorasyon trendi: Karışık desenler

Eski evlerin sıkıcılığı artık yok.. Artık evlerde ne beyaz perdeler, ne de koyu renkte desenli halılar görüyoruz. Genelde açık ve canlı tonlar tercih ediliyor. Peki biraz daha cesur olup desenleri karıştırmaya ne dersiniz?

 

Dekorasyon trendi: Karışık desenler
Yayın Tarihi: 8.06.2015 15:06:00

Stilimizi yansıtmak için sadece kıyafetler yetmez, evimizde de kendimizi yansıtan şeyler görmek isteriz. Öyleyse size daha farklı önerilerimiz olacak! Evinizde de cesaretinizi kanıtlamanın tam zamanı. Ama bunu yaparken göz yoran, karışık seçimlerden de uzak durmak gerek. Yani aradaki ince çizgiyi tutturabilmek şart. O zaman önerilerimizi okumanızda fayda var: 

1. Kural: Kullanacak olduğunuz deseni ve ana rengi belirleyin

Öncelikle favori renk ve temanızı belirlemeniz şart! Mesela floral bir desen ve mavi rengi seçtiyseniz, desenin içinde seçtiğiniz renk olan mavi de domine edici olmalı. Görmek istediğiniz renk ve desene karar verdikten sonra bunu ne kadar görmek istediğinize göre herhangi bir objede veya eşyada kullanabilirsiniz. Örneğin; duvarlarınızı maviye boyayıp, seçtiğiniz deseni baskın bir şekilde görebilmek için perde veya koltuğunuza uygulayabilirsiniz. 

2. Kural: Risk alın! İkinci bir desen ve bir renk daha seçin

Tüm desenleri güzelce harmanlayabileceğiniz bir desen ve bir renk daha seçin ki herkesten bir farkınız olsun! Bir deseni ve farklı renkleri herkes uydurabilir; önemli olan farklı desenleri göz yormayacak bir şekilde karıştırabilmek! Bunu yaparken birincil olarak seçtiğiniz desen ve rengi domine etmeyin. İkinci seçtiğiniz deseni daha küçük obje veya eşyalara uygulayın. Mesela bu bir lamba veya yastık olabilir. 

3. Kural: Basitleştirin!

Desen karıştırmak pek kolay bir iş değil. Bunu basitleştirmek için size önerimiz var. Temaları karıştırmamak! Örneğin seçtiğiniz desen floral bir desen ise, seçeceğiniz ikinci desen de floral olmalı. Ana desen istediği kadar karışık olsun, ikinci seçtiğiniz desen biraz daha basit olmalı. Ama kombinin karışık görünmemesi için iki desen birbirini bir noktada tamamlamalı.  

 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X