Doğrusunu Öğrenmeniz Gereken 4 Makyaj Efsanesi

Makyaja dair sürekli karşımıza çıkan bu 4 miti unutun!

 

Doğrusunu Öğrenmeniz Gereken 4 Makyaj Efsanesi
Yayın Tarihi: 25.03.2019 11:10:00

Efsane #1: Göz renginizle aynı renkte göz farı kullanmayın.

Farklı bir renk tonu gözlerinizi ortaya çıkarırken, gözlerinizle aynı renkte far kullanmak gözlerinizi daha büyük ve parlak göstererek vurgulayacak.

Efsane #2: Sadece siz kullanıyorsanız makyaj fırçalarınızı yıkamanıza gerek yok.

Ne kadar üşendiğiniz bir durum olsa da makyaj fırçalarınızın temizliği çok önemli. Onları kullanan tek kişiyseniz bile. Çünkü fırçaların üzerinde biriken ürünler, akneye ve enfeksiyonlara sebep olan bakteri ve mikropları besliyor.

Efsane #3: Her gün makyaj yapmak sizi daha hızlı yaşlandırır.

Makyaj ürünlerinin çoğu içeriğinde, SPF ve cildi koruyan vitaminler barındırıyor. Kaliteli ürünlere yatırım yaptığınız ve yatmadan önce makyajınızı temizlediğiniz sürece her gün makyaj yapmanızda hiçbir olumsuz sonuç yok.

Efsane #4: Fondöten satın almadan önce elinizde denemelisiniz.

Güneş ellerimizde, boynumuzda ve alnımızda yüzümüzden daha farklı etkiler bırakır. Bu nedenle bu bölgeler ideal renk eşleşmesi için uygun değildir. En doğru rengi bulmak için fondöteni çene hattınızda denemelisiniz.

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X