Düğün Fotoğrafçısı Yüşa İpek`in Masalsı Objektifi

Düğününüz yaklaşıyor. Acayip bir telaş. Asla boş vakti olmayan gelinlerin, neredeyse en önemli arayışı düğün fotoğrafçısı işini kolaylaştırmak için son dönemde gelinlerin favori fotoğrafçısı Yüşa İpek`le konuştuk.

 

 

Düğün Fotoğrafçısı Yüşa İpek`in Masalsı Objektifi
Yayın Tarihi: 9.11.2015 15:34:00

Yüşa’nın masalsı ve romantik tarzı, gelinleri kendine çeken en büyük etkenlerden biri. Artık günümüzde sıradan düğün fotoğrafları pek tercih edilmiyor. Daha yaratıcı, daha kimsede görmediğimiz şeyler seviliyor. Yüşa da bu tarzın öncülerinden. Trash day’leri geçtik, düğün mekanında çektiği fotoğraflar bile çok romantik. ‘Düğün mekanında fotoğraf ne kadar yaratıcı olur’ diyebilirsiniz. Yüşa İpek, bu sektörde büyük bir eksiklik olduğunu ve bu nedenle fikirlerini bu alanda değerlendirmeyi seçmiş. Zaten gelinler de bu fikirlere bayılıyor. Çiftlerin istediği üzerine düğün sonrası gerçekleşen çekim mekanları da Yüşa’nın tercih ettiği yerler. Pinterest’de gördüğümüz romantik renkli gelinler kervanına katılmak istiyorsanız, Yüşa İpek’in portfolyosuna mutlaka göz atın deriz.

Bu işe nasıl başladığını ve kaç yıldır yaptığından bahseder misin?

Fotoğraf çekmeye 2007 yılında başladım. Aslında makinayı elime ilk aldığımda bir gün asıl işimin bu olacağını hiç düşünmemiştim. Niyetim; büyük bir hevesle unutulmaz kılmak istediğim her kareyi ölümsüzleştirmekti. Fakat hayat her zaman düşündüğünüz gibi gitmiyor, bazen tutkularınızın önüne geçemiyorsunuz. Fotoğrafta benim için tutku ve ötesi oldu..

Portfolyo’nun çoğunluğunu düğün fotoğrafları dolduruyor. Bunun özel bir nedeni var mı?

Üniversiteye devam ederken yaptığım çekimler birden büyük ilgi görmeye başladı. Bununla birlikte hayatımda farklı alanlarda farklı kapılar açıldı. Sokak çekimleri ve moda fotoğrafçılığı için daha meraklıydım ve çok geçmeden tam anlamıyla bu işin içinde kendimi buldum. 2010 yılından beri bu işi yapıyorum. Başladığım ilk yıldan itibaren her şey çok güzel gitmesine rağmen alanda büyük bir eksiklik olduğunu ve bu eksiklik nedeniyle yeni bir alt sektöre ciddi ihtiyaç olduğunu fark ettim. Bu da şu an uzmanlaştığım düğün fotoğrafçılığı alanı.

Benim için fotoğrafa işlenen şey öncelikle duygudur. Tüm yaşanmışlığıyla bir anı fotoğrafa aktarmak masalları gerçekleştirmek gibi gelmiştir. Tıpkı genç bir kadının düğününe dair hayalleri gibi… Belki de bu yüzden tüm bu deneyimlerimi ve tutkumu düğün fotoğrafçılığı ile birleştirdiğimi düşünmüyor değilim.

Aslında en zor çekimlerden biri düğün çekmek olsa gerek. Karşındaki insanı memnun etmek kolay değil bu konuda. Peki bu kadar gelin fotoğrafı çekmiş bir fotoğrafçı olarak, bize düğün albümünde mutlaka olması gereken fotoğrafları gösterir misin? 

Yüşa ipek`in çektiği fotoğrafları incelemek ve sorumuzun cevabını öğrenmek için buraya tıklayın!

 


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Haber: Simge Akzambak  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X