Duruş Bozukluğu İçin Bu 4 Maddeyi Uygulayın

Postür, iskelet sistemimizin doğru duruş şekline deniyor. Eğitim ve akabinde iş hayatı derken duruş bozuklukları pek çoğumuzun genel şikayeti haline gelmiş durumda. Peki postürümüzü düzeltmek için ne yapmalıyız?

 

 

Duruş Bozukluğu İçin Bu 4 Maddeyi Uygulayın
Yayın Tarihi: 30.10.2018 12:49:00
1-Hareket Edin

Uzun süre masa başında oturduğunuz bir işte mi çalışıyorsunuz? O halde yapmanız gereken yarım saatte bir yerinizden kalkıp biraz yürümek veya oturduğunuz yerde sırtınızı esnetmek. Kan dolaşımınızı hızlandırmanız ağrılarınıza iyi gelecek.

 
2-Nefes Pratikleri Yapın

Doğru nefes almanın, fazla kilolardan kurtulmaktan geç yaşlanmaya pek çok yönden bedenimize yararı oldukça fazla. Gerçekten derin nefes alabilmek için, omurganın uygun bir şekilde hizalanması gerekiyor. Çünkü kaburgalarınız nefes kaslarınızla birlikte hareket eder. Bu yüzden diyafram nefesi, doğru duruşu desteklemesi bakımından kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konu.

 
3-Gerinin

Boyun kasları gergin olduğu zaman kambur durmaya yol açarlar. Bunun için gerinmek yararlı olacaktır. Parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin ve kafatasının tabanına yerleştirin. Dirseklerinizi geriye doğru çekip yukarı bakarken gerinin. Bu esnada derin nefes almayı unutma.

 
4-Doğru Yastığı Seçin

Yanlış yastık boyun ağrısına ve dolayısıyla duruş bozukluğuna yol açıyor. Uyku pozisyonunuza uygun yastık tipi seçerek bunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca yastığınızın çok sert veya çok yumuşak olmamasına dikkat etmelisiniz.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X