Dyson, Dünya El Hijyeni Günü’nde Doğru Yıkama ve Kurutma Yöntemlerini Paylaşıyor

Günümüzde el hijyeni her zamankinden daha önemli. Dünyanın dört bir yanında insanlar, ellerini doğru şekilde yıkamaya odaklanıyor. Bu süreçte, hızlı bir durulama ve kurulama yeterli olmuyor. Önde gelen sağlık kuruluşları, ellerinizi en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkamanız gerektiği gibi, düzgün şekilde kurutmanızın da önemli olduğunu belirtiyor.

 

 

Dyson, Dünya El Hijyeni Günü’nde Doğru Yıkama ve Kurutma Yöntemlerini Paylaşıyor
Yayın Tarihi: 24.04.2020 16:12:00
Dyson Kıdemli Bilim İnsanı Salomé Giao konuyu “Pek çok insan nemli ellerin kuru ellere göre 1000 kat daha fazla bakteri aktarabileceğinin farkında değil.” diyerek özetliyor. Kuru ellerin bakteri taşımasını önlemeye yardımcı olmak adına, mikroorganizmaları deriden atmak için elleri iyice yıkamaktan düzgünce kurutmaya kadar sürecin her adımı büyük önem taşıyor.


Giao, “Yüzeylere biriken bakteri ve virüsler birkaç saat hayatta kalabilir ve bu yüzeylere dokunulduğunda bulaşabilir. Ellerinizi sık sık yıkamak ve doğru şekilde kurutmak, bakteri ve virüslerin aktarımını en aza indirecektir.” diye ekliyor.


Gerek bağımsız, gerekse Dyson tarafından yaptırılan çalışmalar; Dyson Airblade™ el kurutma makineleriyle kurutulan ellerin, ıslak olduklarına kıyasla büyük ölçüde daha az bakteri barındırdığını gösteriyor.


Dyson Airblade™ teknolojisiDyson mikrobiyologları,15 yıldan uzun süredir Dyson Airblade™ teknolojisinin gerçek dünyada kullanımının güvenirliğinden emin olmak adına gıda endüstrisi, halk sağlığı sektörü ve kimyasal mikrobiyoloji de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden uzmanlık kazandı. İlk Dyson Airblade™ 2006 yılında pazara sunulduğunda, elleri kurutmak için gereken zamanı 10 saniyeye indirerek sektörde devrim yarattı.


Dyson el kurutma makineleri; P335 protokolünü kullanan, hastaneler gibi hijyenin en önemli olduğu ortamlarda kurulumu güvenli kabul edilen ve halk sağlığı ve güvenliği kuruluşu NSF International tarafından verilen hijyenik sertifikaya sahip. Güvenli gıda ittifakı olan HACCP International tarafından gıda endüstrisinde kullanım için onaylanmış el kurutma makineleri de mevcut.


El kurutma makineleri, bakterilerin ve virüslerin yayılmasını önlemeye yardımcı olan temassız teknolojiyle çalışıyor. Bu özellik makinelerin; ofis tuvaletleri, mağazalar, alışveriş merkezleri, servis istasyonları gibi halka açık veya ortak alanlarda kullanımı için gerçekten önemli.


Tüm Dyson Airblade™ el kurutma makinelerinde standart HEPA filtreler bulunuyor. Testler, filtrelerin 0,1 mikron’a kadar küçük partiküllerin yüzde 99,95’ini yakaladığını gösteriyor. Güçlü Dyson Hyperdymium motorları (V4) ile donatılan makineler, kirli havayı makineye çekiyor, HEPA sınıfı filtreden geçiriyor ve arıtılmış havayı dışarı veriyor. Yüksek hızlı hava akımını kullanarak suyu elden hijyenik olarak uzaklaştırıyor ve modeline bağlı olarak elleri 10-14 saniye içinde kurutabiliyor.


En yeni, en hızlı ve en verimli HEPA filtreli Dyson Airblade9kJ el kurutma makinesi, havayı harekete geçirmek için 'uçuş süresi' sensörlerini kullanıyor. Daha az enerji kullanarak tek kullanımlık kağıt havluya alternatif sunan makine, 10 saniye içinde ellerinizi kurutuyor.

Özellikle halka açık alanlarda Dyson Airblade™ teknolojisini kullanmak, ellerinizin hızlı ve hijyenik olarak kurumasını sağlıyor. Bununla birlikte, evde ellerinizi el havlusuyla kurutmak etkili olduğu kadar sürdürülebilirdir de. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X