EmSculpt ile Daha Belirgin Kaslar

Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yenilikçi sistemi anlatıyor.

 

 

EmSculpt ile Daha Belirgin Kaslar
Yayın Tarihi: 30.09.2019 12:06:00
EmSculpt ile vücut biçimlendirme teknolojilerinde yapbozun eksik parçası da tamamlanmış oldu. Vücuttaki bölgesel fazlalıklara, derideki yaşlanma belirtilerine etki eden teknolojilere sahiptik. Ama kaslar müdahale edemiyorduk.
İlk gençlik yıllarındaki kilolarında olsalar bile vücutlarından hoşnut olmayan pek çok hastam var. Neden? Çünkü seneler içinde kilonuzu korusanız bile eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız kas dokunuz zaman içinde azalacaktır. Bu da vücudunuzun formda görünmemesi, siluetinizin bozulması anlamına geliyor. Aslında sadece egzersiz yapmak da yetmez, eğer yalnızca kardiyo yapıyor, kaslarınızı bilinçli bir şekilde çalıştırmıyorsanız yine kas kaybı yaşarsınız.  
EmSculpt sayesinde artık, kas dokusunu sıkılaştırma ve biçimlendirmede, egzersiz ile bile elde edilemeyecek sonuçlar almak mümkün.
 
Yeni Etki Alanları
EmSculpt, odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratan teknolojidir.  Bu enerji kasları egzersizle mümkün olmayan bir yoğunlukta çalıştırır. Böylece kas lifleri güçlenir, kaslar daha belirgin bir hâl alır ve vücut daha ince, daha biçimli bir görünüme kavuşur. İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım.  Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratır! 
Teknolojinin önemli bir artısı daha var işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerine de etki etmesi. Araştırmalar, dört seans sonunda yağ dokusunun %20 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.
EmSculpt ilk geliştirildiğinde sadece karın ve kalça biçimlendirme için kullanılabiliyordu. Neyse ki kısa sürede teknolojiye eklenen yeni başlıklar sayesinde artık bacak ve kollarda da kullanılabiliyor. Hastalarımın en çok şikâyetçi olduğu bölgelerden biri de kollardır. Belli bir yaşın üstündeki pek çok kadın özellikle yaz aylarında kısa kollu giysiler giymekten imtina ediyor. EmSculpt’taki yenilikler sayesinde bu soruna etkili bir şekilde müdahale edebiliyoruz. Spor salonuna gitmeye vakti olmayan ya da egzersizle bile istedikleri kaslı kollara kavuşamayan erkekler de bu teknolojiden faydalanabilir. 
 
EmSculpt sizin için ne yapabilir? 
  • Daha çekici, düz bir karın: Vücutta en zor forma giren yerlerden biri karın bölgesidir özellikle de hamilelik sonrasında. EmSculpt tedavisinden daha sıkı, daha biçimli ve daha düz bir karın isteyen herkes faydalanabilir. EmSculpt, belirgin karın kasları isteyen erkekler için de ideal bir teknolojidir.
  • Biçimli kollar: EmSculpt kısa kollu kıyafetlerle kendini daha çekici hissetmek isteyen kadınlar, daha belirgin kol kasları isteyen erkekler için ideal bir işlemdir.
  • Seksi kalçalar: EmSculpt, yaşla beraber yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru düşen popoyu yukarı kaldırmak ve daha seksi, daha yuvarlak hatlı kalçalar yaratmakta son derece etkili bir tedavidir.
  • Biçimli bacaklar: EmSculpt zor bölgelerden biri olan baldırlarda da başarılı sonuçlar sağlıyor. Daha biçimli, çekici baldırlar yaratıyor.
 
EmSculpt Teknolojisi ile ilgili merak ettikleriniz, aklınıza takılan sorular…

Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?
Daha biçimli bir karın, daha kalkık, yuvarlak görünümlü kalçalar, daha çekici, daha kaslı kollar ve daha biçimli baldırlar isteyen herkes EmSculpt teknolojisinden faydalanabilir. 
 
Düzenli olarak egzersiz yapanlar da EmSculpt teknolojisinden fayda sağlayabilir mi?
EmSculpt uygulama yapılan bölgedeki kasların maksimum kapasitede kasılmasını sağlar. Bilimsel çalışmalar bu kasların egzersiz sırasında bu derece kasılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Bu nedenle düzenli egzersiz yapanlar da EmSculpt teknolojisinden fayda sağlar.
 
Kaç seanslık bir tedavi? Etkisi ne zaman görülüyor?
Haftada iki defa olmak üzere, dört seans öneriliyor. Yani tüm tedavi iki haftada tamamlanıyor. Hastalar ilk seanstan bile uygulama yapılan bölgede olumlu değişiklikler gözlemlediklerini belirtseler de, tedavinin optimum etkisi dördüncü seans tamamlandıktan bir ay sonra ortaya çıkmaya başlar.
 
Konforlu bir işlem mi? Tedavi sonrasında sosyal yaşamıma hemen geri dönebilir miyim?
EmSculpt konforlu ve acısız bir işlemdir. Hastalar tedaviyi “garip bir his” şeklinde tanımlıyorlar. Sonrasında yoğun egzersiz yapılan günlerdeki gibi kas ağrısı olması normaldir -özellikle de karın bölgesine yapılan uygulamalarda. Tedavinin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

 
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X