En İyi 10 Netflix Dizisi

"Netflix'te ne izlesem?" derdine son veriyoruz! Sizin için hazırladığımız bu listede Sex Education'dan peaky Blinders'a; geniş bir tür skalasında en iyi Netflix dizilerine ulaşabileceksiniz.

 

 

En İyi 10 Netflix Dizisi
Yayın Tarihi: 13.01.2020 11:45:00


House of Cards

Kevin Spacey'in oyunculuğu ile devleştiği dizi; sadece Netflix'in en iyi dizilerinden biri değil, internet dizilerinin popülerleşmesinin nedenlerinden de biriydi. House of Cards, başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Francis Underwood adında bir adamın, inişli-çıkışlı politika hayatını odağına alan diziyi mutlaka izlemelisiniz. 
IMDb Puanı: 8.8


 
Sex Education
2019'un en iyi Netflix dizilerinden olan Sex Education, bu iddiasını 2020'de sürdürecek gibi duruyor. Oldukça içine kapanık bir çocuk olan Otis, okulun ezik denilen tiplerindendir. Seks terapisti olan anne ve babası sayesinde seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, bu bilgiyi okulun sıradışı kızı Maeve'in teklifi ile değerlendirmeye başlar ve olaylar içinden çıkılamayacak bir hal alır. 
IMDb Puanı: 8.3

Mindhunter
Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlanan dizi, şimdiden Netflix'in en iyi dizilerinden biri sayılıyor. 1970'lerin sonunda iki FBI ajanı, cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe verici bir yakınlık kurarak suç biliminde yeni ufuklar açıyor. 
IMDb Puanı: 8.6Narcos
Escobar'ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu ediniyor.
IMDb Puanı: 8.8

Stranger Things
Başta Stephen King olmak üzere 80'ler korku ve bilim kurgu kültürüne yaptığı göndermelerle herkesin kısa sürede favorisi halin gelen dizi; kısa sürede ikonik konumuna erişti. dizi; Hawkins kasabasındaki maceraları merakla bekliyoruz. 
IMDb Puanı: 8.8

Dark
Bu Alman dizisi kısa sürede bilim kurgu sevenlerin favorisi haline geldi. Dizinin çıkış noktası kayıp bir çocuk ve onu aramalarının sonucunda tüm kasabanın değişen kaderi; geçmiş, günümüz ve geleceğe dair şok eden bilgilerle açığa çıkıyor.
IMDb Puanı: 8.7

Peaky Blinders
Cillian Murphy'nin başrolde olduğu dizi kısa sürede global bir hit haline geldi. Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.
IMDb Puanı: 8.8

The Crown
Kraliçe II. Elizabeth'in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının konu edildiği dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.
IMDb Puanı: 8.7


The End of the F***ing World
Aslında bir çizgiromandan alınan dizi, Netflix'in kuşkusuz en iyilerinden biri. Tam bir psikopat olan 17 yaşındaki James ilk kurbanını aramaktadır. Maceraya aç ve asi Alyssa onun tam da aradığı kişidir. Birlikte veden kaçarlar ancak james'in amacı Alyssa'yı öldürmektir. Tahmin etmediği şey ise Alyssa'ya aşık olacağıdır...
IMDb Puanı: 8.6

13 Reasons Why
Jay Asher'ın aynı adlı kitabından uyarlanan 13 Reasons Why? lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay,'in dinlediği kasetteki kayıtta; Hannah hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur.
IMDb Puanı: 7.8

Daredevil 
Netflix'in başarılı Marvel dizileri arasında yer alan Daredevil, kısa sürede büyük hayran kitlesi elde etmişti. Görme yetisini kaybetmiş olan Avukat Matt Murdock'ın diğer duyuları diğer insanlardan daha fazla gelişmiştir. Murdock suçsuz insanları başarıyla savunmasının yanı sıra, geceleri Daredevil kimliğiyle şehri kötülerden ve suçlulardan korumaktadır.
IMDb Puanı: 8,6

Bloodline
Netflix dizi önerilerinden bu gizemli dramaya mutlaka şans vermelisiniz! Florida'da bir otel işleten Rayburnler, yaşadıkları bölgenin halkı tarafından saygı duyulan, çağdaş bir Amerikan ailesidir. Ailenin yüz karası olan büyük oğul Danny, yıllar sonra geri dönünce; onlar için sıkıntılı günler başlayacaktır. Zira Danny ailenin en karanlık sırlarını ve utanç verici geçmişini ortaya dökmekle tehdit eder.
IMDb Puanı: 8

Marco Polo
Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han'ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin'inde geçiyor. Kubilay Han'ın imparatorluğunu korumaya çalışan Marco Polo'nun maceraları, Netflix'in bu en iyi dizilerinden birinin ana konusunu oluşturuyor. 
IMDb Puanı: 8

Master of None
Parks and Recreatin'dan tanıdığımız Aziz Ansari; bu kez 30 yaşından sonra Hollywood'da tutunmaya çalışan bir karaktere hayat veriyor. Kesinlikle en iyi Netflix dizilerinden biri!
IMDb Puanı: 8.3Black Mirror
Bilimkurgu antolojisi formatındaki bu dizi, sadece Netflix'in değil dizi tarihinin en ikonik yapımlarından biri. İnsanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.
IMDb Puanı: 8.8

Marvel's Jessica Jones
Netflix'in en iyi Marvel dizilerinden biri olan Jessica Jones; kısa sürede yüksek başarıya ulaşmıştı. Dizide imyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip oluyor.
IMDb Puanı: 8.8You
Gossip Girl'de Dan olarak tanıdığımız Penn Padgley'in harika iş çıkardığı You dizisi, en iyi Netflix dizilerinden bir tanesi. Bir kitapçı işleten Joe'nun müşterisi Beck'e aşık olmasıyla başlayan hikaye; ürpertici bir stalker öyküsüne dönüşüyor. 
IMDb Puanı: 7.8

Sense8
8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alan dizi; bu çağın en iyi bilimkurgu dizilerinden biri. 
IMDb Puanı: 8.3

Orange Is The New Black
New York'ta yaşayan biseksüel kadın karakter Piper Chapman'ın (Taylor Schilling) etrafında gelişen hikaye, kısa sürede Netflix fenomenlerinden birine dönüştü. Gerçek bir yaşam öyküsünden alındığını da belirtelim. 
IMDb Puanı: 8.1
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X