Ezo Sunal'dan Çocuklara Özel Uygulama: LALALA

Efsane oyuncu Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik bir mobil uygulama hayata geçirdi.

 

 

Ezo Sunal'dan Çocuklara Özel Uygulama: LALALA
Yayın Tarihi: 29.05.2017 18:16:00
GittiGidiyor’un teknoloji işbirliğiyle yeni yüzüne kavuşan LALALA isimli uygulama, çocuklar için müzik ve oyun dolu yepyeni bir dünya kuruyor. Aileler ve öğretmenler için kaynak niteliği taşıyan LALALA’nın tanıtım toplantısı Ezo Sunal Çocuk Atölyesi öğrencilerinin performansıyla başladı.
 
Uygulama içeriğinin Ezo Sunal tarafından anlatıldığı toplantıya GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ile LALALA’da öyküler seslendiren ünlü sanatçılar Perran Kutman ve Ali Sunal da katıldı. Ebeveynlerle öğretmenlerin okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarla öğretici, yaratıcı, aktif ve eğlenceli zaman geçirmesini amaçlayan uygulamanın içeriğinde orijinal müzik, hikaye, masal, ninni, şarkı, karaoke ve oyunlu videolar bulunuyor. Ezo Sunal’ın ebeveyn ve öğretmenleri videolarda “izle ve uygula” tekniğiyle yönlendirdiği LALALA’da çocukların oyunlarla sosyalleşmesi, beden ve mekan farkındalığı kazanması, grup bilinciyle hareket etmesi hedefleniyor.
 
LALALA’nın çocuklara yönelik özgün bir kaynak olduğunu belirten Ezo Sunal, uygulamayla ilgili şunları söyledi: “LALALA, içerik olarak müzik, hareket, ritim, hikâye, ninni ve aktivitelerden oluşuyor. Videolarla anlatım yapıyoruz. Şarkıları ön plana çıkardığımız bu uygulamadaki bütün parçaların sözleri ve müzikleri de bizlere ait. Hikayeler, masallar, yani kısacası tüm içerikler tamamen orijinal ve özgün. İçeriklerin dışında kullanıcı kullanımı da çok kolay. Bu uygulamamız sayesinde ebeveynler ve öğretmenler çocuklar ile daha kaliteli vakit geçirme imkanı bulacak. Gelişim çağındaki çocukları harekete ve öğrenmeye yönlendiren zengin içeriğiyle LALALA müzik ve oyun dolu yepyeni bir dünya.” 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X