Facebook Messenger'dan Kötü Haber

Belirtilenlere göre basit yapısı ve kolay kullanımıyla dikkat çeken Messenger’da yakında reklamlar karşımıza çıkabilir.

 

 

Facebook Messenger'dan Kötü Haber
Yayın Tarihi: 12.07.2017 19:34:00
Facebook Messenger şu anda dünya üzerindeki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Zira Facebook’ta yer alan milyarlarca kullanıcı, özel iletişimlerinin tümünü Facebook Messenger üzerinden gerçekleştiriyor. Telefon numarasına gereksinim duyulmuyor olması, Facebook Messenger’ı WhatsApp’a göre daha da farklılaştırıyor ve gizliliğe önem veren kişilerin tercihi haline getiriyor.
 
Bilindiği üzere Facebook Messenger ilk açıldığında ekrana bir ana menü geliyor. Bu menü aslında basit şekilde size gelen mesajların tamamını içeren bir gelen kutusu. Buradan gelen mesajların tamamını kontrol etmek ve belirli bir konuşmaya girerek mesaj göndermek mümkün oluyor. Ayrıca yalnızca kişilerle değil botlarla ve sayfalarda yapılan konuşmalar da bu kısımda kendisine yer buluyor. Uygulamanın en çok kullanılan bu bölümünde yakın zamanda reklam gösterimine başlanması bekleniyor. Facebook’un şu anda Tayland ve Avustralya’da söz konusu reklamları denemeye başladığı ifade ediliyor. Bu bir deneme olarak geçiyor olsa da Facebook’un böylesine önemli bir reklam fırsatını kaçırma gibi bir ihtimal pek akla yatkın görünmüyor. Dolayısıyla yakın zamanda gelen kutunuzdaki mesajların arasında reklamlara denk gelmeye başlayabilirsiniz. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X