Facebook Telefon Üretecek

Bir süredir dedikoduları dolaşan Facebook’un modüler telefonundan yeni detaylar geldi.

 

 

Facebook Telefon Üretecek
Yayın Tarihi: 25.07.2017 19:48:00
Son dönemde yaptığı yatırımlar ile adını sıkça duyuran Facebook, gözünü akıllı telefon pazarına dikti. Facebook’un aldığı yeni patent, kapalı kapılar geliştirilen projesini ortaya çıkardı. Sosyal medya devinin bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı son dönemde sıklıkla dile getiriliyordu. 
 
Patent, cihazın hoparlör ve telefon olarak kullanılabileceğini, sunucuya bağlanıp milyonlarca yazılım yüklenebileceğini ve farklı bileşenlerle kullanılabileceğini gösteriyor. Google'ın modüler telefon projesinin başında olan ismin Facebook'a transferi de bu iddiaları destekler nitelikte. 
 
WhatsApp ve Instagram gibi popüler platformları bünyesine katan ve sanal gerçeklik sektörüne hızlı bir giriş yapan Facebook'un üzerinde çalıştığı modüler telefon modeli ile Apple Samsung'a ciddi bir rakip olabileceği belirtiliyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X