Facebook Watch Duyuruldu

Facebook şimdi de YouTube’a rakip oluyor. Video yayıncılığı konusunda iddialı bir adım atan sosyal medya devinin yeni projesi Facebook Watch duyuruldu.

 

 

Facebook Watch Duyuruldu
Yayın Tarihi: 10.08.2017 20:11:00
Facebook sosyal medyanın her alanında lider olmak için yeniliklerini sürdürüyor. Orijinal video içeriklerini yeni bir sekmede izleyiciyle buluşturmayı planlayan Facebook’un yeni sekmesinin ismi Watch (İzle) olacak. Watch sekmesi ilk olarak Amerika’da devreye girecek. Partnerlerle anlaşmalı orijinal içeriklerin yer alacağı Watch sekmesinde partnerler gelirin yüzde 55’ini kazanırken Facebook yüzde 45’lik kazancını koruyacak.
 
Facebook’un mobil, masaüstü ve televizyon uygulamasında yer alacak olan Watch sekmesinde kulanıcılar içerikleri listelendirebilecek. Kişisel alışkanlıklar ve arkadaş çevrenizin sıklıkla takip ettiği videolara göre yeni içerikler önerebilen Watch, “Most Talked About” (çok konuşulanlar), “Whats Making People Laugh” (komik videolar) gibi özel sekmelere de sahip olacak. Örneğin insanların en çok güldüğü videolar, bahsi geçen videolara gelen Facebook reaksiyonlarına göre derlenecek. “Haha” reaksiyonunu çok alan video, komik videolar sekmesinde kendine yer bulacak. Canlı yayınların da yer alacağı Watch’ta video içerik adına hemen her özellik bulunacak.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X