Facebook`a bu kelimeleri sakın yazmayın!

Facebook siteye yüklenen uygulamalara abone olurken kullanıcıdan istedikleri ‘izin`e adres ve telefon bilgilerinin de dahil edildiği bildirildi. Yani, Facebook`ta bir uygulamayı kullanmak için işletmeciye erişim izni verirken, kim tarafından nasıl kullanılacağını bilmeden adresimizi de vermiş olacağız.

 

 

Facebook`a bu kelimeleri sakın yazmayın!
Yayın Tarihi: 18.01.2011 14:22:00

Facebook blogunda yayınlanan bir mesajla, uygulama geliştiricilerin siteye yükledikleri uygulamalara abone olunurken kullanıcıdan istedikleri ‘izin`e adres ve telefon bilgilerinin de dahil ettiğini bildirildi. Yani, Facebook`ta bir uygulamayı kullanmak için işletmeciye erişim izni verirken, kim tarafından, nasıl kullanılacağını bilmeden adres bilgilerimizi ve telefonumuzu da vermiş olacağız.

Siber güvenlik uzmanları, adres ve telefon bilgilerinin de pazarlama amacıyla işletmeciye firmalara açılmasının ciddi yolsuzluk suçlarına yol açacağı uyarısında bulundu. Bir İngiliz gazetesinde yer alan habere göre, uygulamalara abone olurken telefon ve adres gibi bilgiler için ayrı ve açık bir izin süreci uygulansa bile, bu bilginin nasıl kullanılacağına ilişkin hiç bir güvencenin verilmemesi risk faktörü oluşturuyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X