Facebook'dan Çocuklara Messenger Kids

Sosyal medyanın en büyük ismi konumunda bulunan Facebook, bugün çocuklara özel olarak geliştirdiği mesajlaşma uygulaması Messenger Kids‘i tanıttı.

 

 

Facebook'dan Çocuklara Messenger Kids
Yayın Tarihi: 5.12.2017 13:44:00
Şimdilik Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilen ve iOS’a özel olan Messenger Kids, normal Messenger‘ı çok daha güvenli hale getiriyor. iPad ya da iPhone’da kullanılabilen uygulama, ebeveynlerin Facebook hesabıyla çalışma gösteriyor. Çok ufak yaştaki çocukların Facebook hesabı açmadan mesajlaşma imkanlarından yararlanmasına imkan tanıyan bu altyapı, geniş bir ebeveyn kontrolüne sahip. Uygulama ile çocuklar sadece sizin izin verdiğiniz kişilerle görüşebiliyor. Bu sayede olası tehlikeleri önleme şansı veren şirket, çocukların ailelerini de birbirine kaynaştırıyor. Facebook hesabı olmayan bir çocuğun uygulama üzerinden sizin çocuğunuzla konuşabilmesi için ailesiyle Facebook arkadaşı olmanız gerekiyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X