Trendus Logo

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon - 1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
4 / 5

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

Devam edecek miyim? 

 

Müşra: Her saniye fikri değişen bir insan olarak “evet hayatımın sonuna dek buna devam edeceğim,oh yeah” gibi bir demeçte bulunmam imkansız olur. Ama burada önemli iki nokta var. En azından 1 haftadan uzun süredir yaptığım için artık meditasyona dair kesin bir fikrim var, işe yarıyor biliyorum ve bıraksam bile beni her zaman orada bekleyecek güvenli bir panik odası gibi. Bunu bilmek güzel.  

İkincisi ise zaten meditasyonun asıl noktası; bunu yapmak için bir süre sonra sessiz bir ortam, yumuşak bir yastığa ihtiyacınız kalmaması. Zihninizi öyle bir eğitmelisiniz ki; kaosun içinde bile bunu yapabilmelisiniz. İşte ben buna geçmek istiyorum. Kaostan kopmamak ama devam etmek istiyorum. Bence meditasyon ve gerçek dünya iki ayrı evren ve siz her ikisinde de başarılı olduğunuz zaman meditasyonun amacına erişmiş oluyorsunuz.  

 

Kübra: Kesinlikle edeceğim. Ayşe Tolga ile başladığım meditasyon sürecinde kendisinin tüm seviyelerini tamamladıktan sonra Müşra'nın önerdiği app ile meditasyonu hayatımın bir parçası haline getirmek ilk hedefim. Çünkü bende uyandırdığı hisleri, gözlemleyebildiğim tüm değişiklikleri göz ardı etmem mümkün değil. Öyle ki herkese tavsiye edip link göndererek onların da bu hissi yaşamalarını, iyi olmalarını istiyorum. Bir huzur tattım ve herkese bundan ikram etmek istiyorum. İçimden taşan bu iyiliği paylaşma hissi bile meditasyonun bana kazanımlarından biri!