Trendus Logo

19- 22 Şubat'ta Babylon'da Eğlenin

19- 22  Şubat'ta Babylon'da Eğlenin - 19- 22  Şubat'ta Babylon'da Eğlenin
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
3 / 5

19- 22 Şubat'ta Babylon'da Eğlenin

Etnik Bas: 90 BPM & Kamufle – 21 Şubat Cuma

Türkçe rap sahnesinin özgün ve üretken isimlerinden Da Poet, Farazi V Kayra, Sorgu ve Savai’den oluşan 90 BPM ile Kamufle, 21 Şubat’ta “Etnik Bas” serisi kapsamında sahnede.

“Etnik Bas” serisinde farklı coğrafyaların geleneksel müziklerini; bas ağırlıklı altyapılar, elektronik beat’ler, dub, trap, hip-hop, funk ve rock elementleriyle birleştireren sound’ları dans pistine taşınıyor. Kökeni İngiltere ve Jamaika soundsystem kültürüne, sokağa ve farklı dillere dayanan müzik tarzlarının yanı sıra protest duruşlarıyla da dikkat çeken isimler sahne alıyor.

 

90 BPM

90 BPM, ismini; Türkçe sözlü rap sahnesinde duruşu ve tarzıyla sıyrılan Da Poet, Farazi V Kayra ile dönemin başarılı Rap gruplarından Dramelodi Project'ten Sorgu'nun yanlarına Savai'yi alarak 2013'te kurduğu stüdyodan alıyor. Çıktığı dönemde yılın en çok konuşulan rap albümleri arasına giren albümde 90 BPM’e Grup Ses Beats ve Sami Baha gibi önemli prodüktörlerin yanı sıra Ezhel, Allame, Kamufle, Sahtiyan başta olmak üzere birçok rapçi eşlik etti.