Trendus Logo

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Konuştuk

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine - Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Konuştuk
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 5

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine

 

Kurumsal firma çalışanları için öğle arasında, ofis yogası gerçekleştiriyorsunuz. Ancak çalışma yaşamı kişiyi pek çok rutinden geri koyabiliyor. Ancak yoganın bunu kırabileceği de bir gerçek. Katılımcıların geri dönüşü nasıl oluyor?

Bir  saatin sonunda gözlerini açtıkları anda “çok rahatladık” diyorlar.

Biz, gerçek anlamda rahatlamayı unuttuk. Genellikle rahatlamak için ya sigara yakıyor, ya sosyal medyada oyalanıyor, ya dedikodu yapıyor ya da bir şeyler yiyip içmeye gidiyoruz. Oysa bunların hiçbiri sürdürülebilir rahatlama yöntemleri değil. Yoga ve meditasyon uygulamaları ise kalıcı rahatlama sağlıyor. Bu sayede sürekli düşünen zihin ve gün içinde gerilmiş beden gevşiyor.

Ofis yogasını genellikle öğle saatlerinde yemekten önce yaptığımız için öğleden sonra ağırlık çökmediğini, çok daha enerjik hissettiğini söyleyenler de çok. Katılımcılar, uzun vadede genel olarak daha iyi hissettiklerini rapor ediyorlar. Ofis yogasından sonra katılımcıların çoğu Sri Sri Yoga ve Art of Living Happiness programında gösterdiğimiz Sudarshan Kriya nefes tekniğini de öğrenmek istiyorlar.