Trendus Logo

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Konuştuk

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine - Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Konuştuk
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
4 / 5

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine

 

Yılda 2 kere Mutlu Mutfak Atölyesi’nden sağlıklı, taze ve pratik lezzetler sunuyorsunuz. Bize bu uygulama hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?

Mutlu Mutfak aslında kendiliğinden doğdu. Ben 15 senedir vejetaryenim. Yeme bozukluklarım iyileştikten sonra bilinçli beslenmeye özen gösterdim. Başlangıçta Ayurveda bilgisi ve ayurvedik yemek tarifleri bu konuda bana çok yardım etti. Türkiye’ye döndüğüm zaman benim vejetaryen olduğumu öğrenenler, hep bamya, pırasa, brokoli yediğimi düşünüp çok sıkıcı bir hayatım olduğuna kanaat getirerek benim için üzülüyorlardı. Oysa benim mutfağım rengarenk, çeşitli ve çok lezzetliydi. Sürekli aynı şeyleri yemiyordum ve yemek pişirirken de, yerken de çok eğleniyordum. En önemlisi de yedikten sonra ağır hissetmiyor, pişmanlık duymuyordum. Sonra tariflerimi öğrenmek isteyenler çıktı ve Mutlu Mutfak kursları doğdu. 2015 yılında, Makrobiyotik şeflik eğitimi için Becket, Massachusetts’teki Kushi Enstitüsü’nde eğitim aldım. Ayurveda ve makrobiyotiğin pek çok yönden birbirlerine benzediklerini fark ettim. Şimdi pişirmenin temellerini bu kadim öğretilere dayandırarak lezzetli olduğu kadar da sağlıklı ve pratik yemek pişirme eğitimleri veriyorum. Mutlu Mutfak eğitiminin esas amacı birkaç tarif vermek değil; katılımcılara sağlıklı beslenmeyi yaşama geçirebilmeleri adına temel araçları sağlamak.  6 saat kadar süren bu eğitimde 20 civarında sağlıklı tarif tadıyor ve hazırlamayı öğreniyoruz.