Trendus Logo

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Konuştuk

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine - Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Konuştuk
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
5 / 5

Arzu Özev ile Nefes Teknikleri, Yoga ve Sağlıklı Beslenme Üzerine

 

“Enerjik, sağlıklı ve odaklı hissetmek istiyorsak temiz yemek önemlidir” diyorsunuz. Gündelik yaşamın koşuşturmacasında temiz beslenmeden uzaklaştığımız da bir gerçek. Peki bize bundan kaçınmak için verebileceğiniz tüyolar var mı?

Temiz beslenmek adına başlangıçta paketli yiyecekleri, beyaz unu ve beyaz şekeri yaşamınızdan çıkarmanızı öneririm. Bol su için. Hatta her sabah kalkar kalmaz ve gün içinde bir dilim limonla ılık su için. Ilık su sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve bağırsakları temizlemeye yardımcı olur. Öğün saatleriniz belli olsun. Bu, sindirim sisteminizin kolay çalışmasına yardımcı olur. Dondurulmuş gıdalardan uzak durun. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız yemek yemeyin. Lokmalarınızı en az 20-30 defa çiğneyin. Yemekle beraber su içmeyin. Yemekle beraber su içmek, mide asitlerine “nasıl olsa su var, boş ver yat” mesajı vermektir. Yeme-içme saatlerinize dikkat edin. Metabolizmanın en hızlı olduğu zaman sabah saatleridir. Özellikle 7 ile 10 arası. Sağlıklı bir kahvaltı (ılık tahıl lapaları, taze meyve suları ve meyve gibi) güne enerjik başlamanızı sağlayacaktır. Akşam yemeğini erken yiyin. Akşam 21.00’den sonra vücudun istirahate çekildiği saattir. Bu saatten sonra yemek yememeye özen gösterin. Bedeninizle iletişim kurun. Neleri yedikten sonra kendinizi daha ağır hissediyorsunuz, neleri yedikten sonra daha hafif ve tok hissediyorsunuz bunu fark edin. Tam tahıllar, iyi pişirilmiş bakliyatlar, mevsim sebzeleri ve koyu yeşilliklerden oluşan bir menü uzun süre tok tutar ve yedikten sonra enerjik hissettirir.