Trendus Logo

Aşkın Bilmeniz Gereken 3 Yüzü

Aşk, Kimlik Yaratmaz - Aşkın Bilmeniz Gereken 3 Yüzü
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 4

Aşk, Kimlik Yaratmaz

Aşkın ilk anları ne kadar da güzeldir; kalp çarpıntıları, midede oluşan kelebekler, bakışmalar, vücutta oluşan titremeler… Evet hepsi muhteşem. Ancak birine âşık olmanız, o kişinin sizin için uygun olduğu anlamına gelmez. İnsanlar sadece hayatlarını güzelleştiren kişilere değil, mahveden insanlara da âşık oluyor. Peki böylelerine bağlı kalmak ne kadar doğru? Sırf âşık olduğunuz için!

 

Var olan “kimyasal çekim” mantığın tamamen devre dışı kalmasına neden oluyor. O bir alkolik veya tamamen şiddet bağımlısıysa bile bazı kişiler “aşk” adı altında tüm bu olmaması gereken kusurları kabul ediyor.

 

Kendinize partner seçerken, sadece o uçuşan kelebekleri dikkate almak bizlere pek mantıklı gelmiyor. Bir de o kişiyle tüm hayatınızı geçirmeyi planlıyorsanız, durum daha da vahim olabilir.

 

Aşkı tabii ki de yaşayacağız, ama bazı unsurları dikkate almak gerekiyor; karşımdaki nasıl bir insan, diğer insanlara karşı tutumu nasıl, kendini kontrol edebiliyor mu, sorumluluk almaya hazır mı? Sırf âşık olduğunuz için kötü insanlarla hayatınızı idam ettirmek… Karar tabii ki de sizin.