Trendus Logo

Hatice Gökçe'den "Yenidoğan" Koleksiyonu

Hatice Gökçe "Yenidoğan" Koleksiyonu - Hatice Gökçe'den "Yenidoğan" Koleksiyonu
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
3 / 28

Hatice Gökçe "Yenidoğan" Koleksiyonu

Ehram kumaşıyla üretilen parçaların giyim konforu sunması için astarlarının %100 saf yün’den üretilen İpekiş kumaşlarıyla kaplanmasının ardından bununla da yetinmeyen tasarımcı  geri dönüştürülmüş akrilik elyaf Acrycycle ile de gelecek nesillere daha yaşanabilir yarınlar bırakmayı mümkün kılıyor. Çevreye duyduğu saygıyı disiplinli bir çalışmayla temellendiren geleceğin elyafının sahip olduğu teknoloji ile üretilen bir ürün aldığınızda %30 daha az karbon salımı, %86 daha az su tüketimi oranıyla doğaya duyduğunuz saygıyı göstermenin en konforlu ve uzun ömürlü yolunu sunuyor.

 

Kendi üretim atıklarıyla üretilen ve yeni üretilmiş elyaf kalitesiyle bire bir aynı özellikleri taşıyan Acrycycle ile atıklar; depolama alanlarına gömülerek bertaraf edilmek yerine yeniden üretim döngüsüne katılır ve çevre kirliliğinin önüne geçilir. Bu elyaf ile üretilen ürünler uzun ömürlüdür ve deforme olmaz, uzun yıllar ilk günkü özelliklerini korur. Bu nedenle yeni ürüne duyulan ihtiyaç azalır, bu da yeniden üretim için gerekli olan kaynak kullanımı azaltmaya yardımcıdır. Üretim süreçleri boyunca oluşan atıklar, sahip olunan teknoloji sayesinde yeniden ürüne dönüştürülür.

 

Koleksiyon tasarımcının isteğiyle Moi Shoes tarafından kadınlar için tasarlanan el yapımı düz babet ayakkabıların bu koleksiyona özel, erkekler için elde üretilen parçalarıyla tamamlanıyor.

 

Makyajı Andrea Sheenan’ın, saç tasarımını Yıldırım Bözüyük’ün, styling’i Nur Eda İşbilir’in yaptığı koleksiyonu Erdi Doğan fotoğrafladı. Mert Şen’in koleksiyon film görüntülerini çektiği ve Ozan Kıymaç’ın edit ederek tanıtım filmini oluşturduğu ‘’Yenidoğan’’ koleksiyonu el emeğine, zanaatkarlığa ve çevreye olan saygısını şık bir yaklaşımla gösteriyor.

 

Renkleriyle desenleriyle ve kesimleriyle çokça dikkat çeken parçalardan oluşan koleksiyonda pelerinler, dantel gömlekler, çift taraflı giyilebilen kaftan ve ceketler, manşetli pantolonlar göz alıyor. Zamansız ve cinsiyetsiz diyebileceğimiz tasarımlar bir yandan da kadın erkek ayrımı yapmaksızın, fonksiyonalite ile şıklığı, geçmişe olan saygıyla günümüz modasının heyecan verici tavrını birleştiren akıllı ürünler peşinde koşan bambaşka bir jenerasyonu hedefliyor.