Trendus Logo

İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler - İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 6

İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Vitruta için sokak stilinin merkezlerinden biri demek mümkün. Peki, İstanbul sokak stilinin belirli kodları var mı? Vitruta mağazalarında hakim olan stilden de bahsedebilirsiniz.

S.G.: Evet artık sokak stili dediğimiz şey bir taraftan tüm hayatımızın içine girdi. Yani sneaker kültürü sadece sokak stilini yansıtıyor dememiz artık çok zor çünkü geldiğimiz düzende lüks kategorideki markalar dünyanın en lüks ve en eski markalarının bile sokak stiline dahil olan ürünler çıkardığını, tasarımlar yaptığını görüyoruz. Bu noktada Vitruta olarak bu stilin artık günümüzün en beğenilen, en fonksiyonel ve aynı zamanda şık ve trende uygun bu stili mağazalarımızda sunabiliyor olmamız bizi çok mutlu ediyor. İstanbul’da da sneaker kültürünün öncelikle çok arttığını görüyoruz. Bu anlamda İstanbul’daki sokak stilinde sneaker gerçekten artık oturmuş durumda. Bunun dışında daha sade, daha net ürünlere de çok ilgi olduğunu görüyoruz. Değişen iklim koşullarıyla, yazın ortasında bile bastıran yağmurla artık yağmurluğun insanların hayatında önemli birer parça olduğunu, gardıroplarının vazgeçilmez bir parçası olduğunu görüyoruz. Bunun haricinde sırt çantası için de İstanbul sokak stilinde oldukça oturmuş bir tarz olduğunu söylemek mümkün. Gerek Sandqvist’in, gerek Kånken’in, gerekse Rains’in sırt çantalarının da ciddi anlamda İstanbul’da modayı takip eden, sokak stilini takip eden insanların hayatlarına girdiğini söyleyebiliriz.