Trendus Logo

İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler - İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
5 / 6

İlhamını İskandinav Hayat Tarzından Alan Vitruta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Vitruta'da genç ve dinamik markaların, tasarımcıların ürünlerine ulaşabilmemiz mümkün. Bu noktada modada genç dokunuşların önemiyle ilgili neler söyleyebilirsiniz?

S.G.: Öncelikle şunu söylemek lazım, bizim grup şirketimiz Novapera’nın distribütörü olduğu Dedicated, CHPO, Rains gibi bazı markalar da aslında yine genç yeteneklerden, genç ellerden ortaya çıkmış markalar. Bu da küçük bir ülkede çıkıp bu kadar yayılan markalar bizim ülkemizden de ne kadar değerli tasarımcıların, ne kadar değerli marka yaratıcılarının çıkabileceğinin göstergesi. Bugün bizim bünyemizde yer alan Şebnem Günay gibi, Reflect, Tru, Incomplit, Marlo&Marco gibi markalar çok değerli, genç, Türk tasarımcıların ellerinden çıkmış markalar. Bu noktada da onların moda haftalarında çıkardıkları işleri gururla izliyoruz. Bunun dışında yapmakta oldukları işlere kattıkları heyecan, Incomplit’te veya Reflect’te hikayelerine ekledikleri sosyal sorumluluk planlamaları aslında Türk tasarımcıların da oldukça iyi işler çıkardığını gösteriyor zaten. Yani modada artık yaş durumu kalmadı aslında.