Trendus Logo

İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar

İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar - İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 3

İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar

3. Hissetmeden "seni seviyorum" demek

Sadece karşınızdaki kişi bunu söylemeye hazır diye onu mutlu etmek için "seni seviyorum" cümlesini kurmak zorunda değilsiniz. Sevgi bazı insanlar için ilişki boyunca olgunlaşan, gelişen bir şey olabilir. Bu tamamen normal. Bazı kişilerse bu cümleyi kurmaktan hoşlanmayabilir. Sevgiyi eylemlerle de dile getirebilirsiniz, bir cümleye kısıtlamak ne kadar doğru ki?
 

4. Arkadaşları geri planda bırakmak

En trajik hatalardan biri! Sevgilinizi ön plana çıkararak her daim yanınızda olan dostlarınızı geride bıraktığınız, görüşmediğiniz zamanlar bir zaman sonra birer pişmanlığa dönebilir.
 

5. Eski ilişkilerini sorgulamak

Sizin ilk ilişkiniz, ancak karşı tarafın ilk birlikteliği siz değilseniz bu sizde geçmişte kalanlar için bir kıskançlık yaratabilir. Hatta birlikteliği olmadığı, sadece bazı hisler taşıdığı insanları bile irdeleyip kıskanabilirsiniz. Bu tutumun çok sağlıklı olmadığını belirtmemize gerek var mı?
 

6. Olmadığınız biri gibi davranmak

Sadece o seviyor diye bazı şeylerden keyif alıyor gibi gözüktüğünüz, kendiniz gibi davranmadığınız o anlar aslında kendinize küçük bir ihanettir diyebilir miyiz? Özellikle bunu deneyimsiz yaşlarda hem duygusal hem cinsel anlamda yaşamak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Kendi sınırlarınızı bilmeniz, kendinizi tanımanız ve olduğunuz kişi olarak karşınızdaki kişinin sevgisini benimsemeniz gerekiyor.