Trendus Logo

İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar

İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar - İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
3 / 3

İlk İlişkide Sıklıkla Yapılan Hatalar

7. Her tartışmadan sonra terk etme tehdidi

"Her an gidebilirim" tehdidi de ilk ilişkilerde yapılan hataların başında geliyor. Bu şekilde karşı tarafa göz dağı vermek oldukça üzücü.
 

8. Başka ilişkilerle kendi ilişkinizi kıyaslamak

En yakın arkadaşınızın ilişkisiyle kendi ilişkinizi kıyasladığınız o dönemi hatırlıyor musunuz? Oysa herkes farklı ve her ilişkinin dinamikleri de doğal olarak apayrı. Bir başkasıyla kendinizi nasıl kıyaslamamalıysanız, bunu ilişkiniz için de yapmamalısınız.
 

9. Özel alan tanımamak

Her dakika mesajlaşıp konuşmak istemek, sürekli görüşmek istemek. Bunlar bir noktaya kadar masumca, sevgiden doğan bir ısrar olarak tolere edilebilir. Ancak bir noktadan sonra sıkıcı olacaktır. Kendinizin de partnerinizin de özel alanlarınızın olması gerekiyor.
 

10. Onu değiştirebileceğini düşünmek

İlişkiye başlarken aklınızda o kişiye dair bazı soru işaretleri olsa da "nasılsa düzelir" diye umarak sürdürmek pek iç açıcı senaryolar yaratmayabilir. Bir ilişkide ne siz değişmelisiniz ne de karşınızdaki kişiyi değiştirmeye çalışmalısınız. Olduğunuz hallerinizle mutlu olabildiğiniz sürece ancak mutlu ve uzun süreli bir birliktelik yaratabilirsiniz.