Trendus Logo

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın - Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 7

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın

Kış İle Birlikte Hayatımızda Neler Değişecek?


Kış yaklaşırken yazın salaş tavrından çıkıp, kendimizi soğuk hava koşullarına hazırlamaya başlıyoruz. Giyim kuşamdan beslenme metotlarına kadar her ayrıntı önemlidir. Yaz aylarında olduğu kadar hareketli geçiremediğimiz kış ayları, sosyal yaşamımızı da etkisi altına alıyor. Havaların sıcak olduğu zamanlarda gerçekleştirdiğimiz birçok aktiviteyi kışın yapamayabiliriz. Yazımızın devamında sizler için hazırladığımız kış rehberinde, kışın ihtiyacımız olabilecek konulardan bahsedeceğiz.
 

Kışın Soğuktan Korunmak İçin Nasıl Giyinilmelidir?


Kış dönemine girilirken soğuktan koruyabilecek nitelikte giyim ürünlerini tercih etmek önemlidir. İçinde yaşanılan bölgeye göre rüzgârın, yağmur ve kar yağışlarının şiddeti daha fazla olabilir. Bu nedenle kışın giyinirken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Eğer çok soğuk bir bölgede yaşamıyorsanız Lacoste, Mavi gibi markaların sweatshirtlerini alabilirsiniz. Ama gerçekten soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, özellikle bot ve mont seçimlerinde titiz davranmak gerekir.
 

Kışın soğuğundan korunabilmek adına öncelikle ayaklarımızı koruyabilmeliyiz. Kışlık bot modelleri bu konuda devreye girer. Botun yağmur ve rüzgâr geçirmemesi, karlı arazide kaymaması gerekmektedir. Güvenilir markalardan yapılan alışverişlerde, bu niteliğe uygun çeşitli bot modellerini bulabilmeniz mümkündür. Erkek bot için; Buratti, Scooter, Timberland, Lumberjack, Hammer Jack gibi markaları, kadın bot için; Scooter, Lumberjack, Timberland, Greyder, Kinetix gibi markaları tercih edebilirsiniz.
 

Kış döneminde sıkça tercih edilen dış giyim ürünleri arasında mont, kaban ve ceket modelleri yer alır. Aynı botta olduğu gibi dış giyim ürünlerinin de rüzgâr, yağmur ve soğuk geçirmeyen özelliklere sahip olması gerekir. Polyester kabanlar soğuktan koruma görevini fazlasıyla yerine getirecektir. Kapüşonlu mont modelleri ise kaliteli kumaş yapıları sayesinde soğuktan korunmayı mümkün kılacaktır.
 

Mont, kaban ve ceket içine sweatshirt veya kazak tercihinde bulunulabilir. Pamuksu yapıya sahip sweatshirt ürünleri vücudu sıcak tutar. Balıkçı yaka kazak modellerinde ise hem vücudu hem de boğaz bölgesini soğuktan koruyabilmek mümkündür. Keten ve chino türü pantolonların içine pamuklu içlik giyerek bacak bölgesini sıcak tutabilirsiniz. Kadın mont için Lela, Vero Moda, Only, Pique gibi markaları tercih edebilirsiniz. Erkek mont için de; Buratti, Mavi, Lufian, Pierre Cardin, Avva gibi markaları tercih edebilir veya Markastok Erkek Mont sayfasını ziyaret edebilirsiniz:  https://www.markastok.com/erkek-mont
 

Kışın soğuktan korunabilmek için bere, atkı ve eldiven seçenekleri değerlendirmeye alabilirsiniz. Bu ek giyim ürünlerinin bir avantajı da kombin oluşturmayı kolaylaştırmasıdır.