Trendus Logo

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın - Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
5 / 7

Kış Rehberiyle Soğuklara Hazırlanın

Bot ve Mont Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kış döneminde giyim alışkanlarımız değişim gösterir. Rüzgâr, yağmur ve soğuğa karşı önlem alabilmek adına kışlık bot, mont, ceket gibi giyim ürünlerine yöneliriz. Bu ürünler ayrıca giyim tarzımızı oluşturmada önemli rol oynarlar. Güvenilir ve kaliteli markalara yönelerek kışın soğuktan korunmayı ve stil sahibi olmayı bir arada karşılayabiliriz. Ancak aldığımız ürüne gerekli bakımı sağlayabilmemiz gerekir. Özellikle bot ve mont gibi giyim ürünlerinde kullanıma bağlı eskimeler yaşanabilir. Peki, bu giyim ürünlerinin bakımı nasıl sağlanır?
 

Bot Bakımı Nasıl Yapılır ?


Kışın kullandığımız botların yağmurlu, karlı, çamurlu ortamlarda kirlendiği ve yıprandığı görülür. Eğer bot temizliği zamanında yapılmazsa botta lekelenmeler ve kabarmalar oluşabilir. Bu yüzden bot bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak gerekecektir.
 

Deri ve süet botları temizlerken dikkatli hareket edilmelidir. Bakım esnasında etkisi bilinmeyen kimyasallardan uzak durulmalıdır. Çünkü kimyasal maddeler botun rengini değiştirebileceği gibi kumaş yapısını da bozabilir. Bu yüzden bakıma başlarken hafif nemlendirilmiş bir bez kullanılmalıdır. Nemli bez ile botun bütün kısımları silinir. Sonrasında kir ve kalıntılarda yumuşak kıllı diş fırçalarını tercih etmek doğru olacaktır. Diş fırçasını çok bastırmadan kirin üzerinde kullanabilirsiniz. Leke oluşumu gözleniyorsa sabunlu su ve sünger kullanarak lekenin üzerinde bakım yapılabilir. Temizlikten sonra su lekesinin kalmaması için temiz bir sünger ile botun silinmesi gerekecektir. Kalitesinden emin olunan bot temizlik ürünlerini de tercih edebilirsiniz.