Trendus Logo

Koronavirüs İçin Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiren Besinler ve Vitaminler

Koronavirüs İçin Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiren Besinler ve Vitaminler - Koronavirüs İçin Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiren Besinler ve Vitaminler
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 2

Koronavirüs İçin Bağışıklık Sisteminizi Güçlendiren Besinler ve Vitaminler

Koronavirüsten korunmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz. Koronavirüsten korunmak için nasıl beslenmelisiniz? Bağışıklık güçlendiren beslenme programıyla sağlığınızın kontrolünü elinize alın.

Probiyotikler bağırsaklarınızdaki “iyi” bakterilerdir. Bu faydalı mikroorganizmalar, vücudunuzu dışarıdan gelecek etkilere karşı korur. Probiyotik açısından zengin gıdalar arasında yoğurt, kefir ve turşular bulunur. Probiyotikleri besinlerden almaya özen gösterin. Ancak doktorunuz hap şeklinde dışarıdan alabileceğiniz probiyotikleri önerdiyse onları da kullanabilirsiniz.
 

Baklagiller (nohut, fasulye, mercimek ve bezelye gibi) içerisindeki protein ile hücreleri temizler. Bu da bağışıklığınız için etkilidir. Fındık antioksidan etkisi yaratırken; et ve kabuklu deniz ürünleri de çinko desteği sağlar.
 

Suyun önemini Koronavirüs için kesinlikle göz ardı etmemelisiniz! Mutlaka her zaman tükettiğinizden de daha fazla miktarda su için. Enfeksiyonla savaşırken vücudumuzun sıvı ihtiyacı vardır. Evde yapılmış sağlıklı bir çorba bağışıklık arttırıcı amino asitler ve mineraller açısından zengindir. Özellikle tavuk suyu çorbası gerçek bir şifadır.