Trendus Logo

Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı

Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı - Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
8 / 8

Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı

Kristal terapiye başlayacak kişilere öneriniz nedir? Beklentileri ne olmalı?  

Öncelikle kristal terapi, herhangi bir ilacın veya tedavinin yerine kesinlikle tavsiye edilmese de, meditasyona benzer şekilde rahatlamaya yardımcı olur. Kristal terapi sırasında herkes farklı bir şey yaşar. Vücutta sıcak veya soğuk hareket olabilir, bunun nedeni kişilerin çakranın bölgelerine kristallerin yerleştirilmesi ve çakradaki girdabın enerjisi yoluyla kendilerini yeniden hizalayan çakralardan kaynaklandığına inanılır. Bazı insanlar, kristal bir iyileşme seansı sırasında ve sonrasında artan bir sakinlik veya duygusal netlik hissi yaşadıklarını bildirirler. Diğerleri hiçbir etki hissetmez.

Kristal terapi holistik terapi yöntemleri arasında olduğu için herhangi bir tedavi sıklığından bahsetmek mümkün olmasada nedenine bağlı olarak kristal terapiyi haftada 1 kez almak kişilerin enerjik bedenini besler. Kişiler kendi kişisel kristalleri ile günlük olarak çalışabilirler bu onlarla daha çok bağ kurmalarına ve daha çabuk cevap almalarına sebebiyet verir ki bu çok iyi bir şeydir. Ancak kristallerin bu durumda sıkça temizlenmesi gerekebilir.

Bu tarz terapilerde genelde araçtan çok kişinin niyetinin önemli olduğu söyleniyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hangi kristali kullandığımızdan öte niyetimizin ve enerjimizin daha önemli olduğunu söyleyebilir miyiz? 

Kristaller doğaldır, ihtişamlıdır ve hem göze hem de ruha hitap eder. Dünyanın derinliklerindeki minerallerden yaratılırlar. Her kristalin, oluştuğu minerallerden türetilen benzersiz bir iyileştirici özelliği vardır. Kristallerin hareketi ince olarak tanımlanabilir; yine de kristaller, farklı seviyelerde şifa enerjisini büyütme, odaklanma, yönlendirme, soğurma, yayma ve iletme yeteneğine sahip olduğunu söyleyebilirim.