Trendus Logo

Trendus İzlenimleri: Sosyal Flört 2. Bölüm - Tinder

Trendus İzlenimleri: Sosyal Flört 2. Bölüm - Tinder - Trendus İzlenimleri: Sosyal Flört 2. Bölüm - Tinder
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 5

Trendus İzlenimleri: Sosyal Flört 2. Bölüm - Tinder

Kullanıcı Profili

Müşra: 

Sektörde bir ilk olmasa da Tinder’ın bu konudaki ilk global yıldız app olduğu kesin. Dolayısıyla eski mazisine de bakılarak “HERKES BURADA” denilebilir.

Sizi bilmem ama herkesin burada olması –saklayacak bir şeyiniz olmasa bile- fazlasıyla geren bir durum. Nedeni önemsiz ama geriyor işte. Üstelik maalesef ki –amaç kimseyi yermek değil tabii ki- çok karışık bir kitle var burada. Belirli bir kimliği yok kitlenin.

Fake hesaplar da oldukça fazla. Üstelik bunu kendilerini gizlemeden yapıyorlar. Geyiğine profil açmışlar. Peki amaç ne?

Bumble’daki gibi “nerd/indie” kitle var denemez. Burada kitle %90 oranında “SERİ KÖZ GETİR” kitlesi. Eskiden burada da kendinize BFF ya da iş partneri bulabilirdiniz ama artık sınırlar daralmış durumda. Direkt ya buluşulacak, ya buluşulacak!

Algoritma o kadar sağlıklı çalışmıyor. Eskiden Facebook’taki beğenilerinizi çekip ona göre seçenekler sunuyordu. Artık sadece nefes alsın seçeneğini işaretlemişsiniz gibi davranıyor uygulama.

Arkadaş grubu fotosuyla profil açıp kısmet arayanlar da cabası! Biraz daha özen lütfen!

 

Kübra: Genel anlamda baktığımızda Müşra'ya şu noktada katılıyorum: Herkes burada. İş arkadaşlarınızdan, eski flört/sevgililerinize, komşulardan akrabalara burada epey tanıdıkla karşılaşmanız mümkün. Tatsız karşılaşmalar yaşamak istemiyorsanız Tinder pek sizlik olmayacaktır.