Trendus Logo

Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları

Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları - Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 4

Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları

Hareket halindeyken etkileyici fotoğraflar çekin: 

iPhone XR ve iPhone XS seyahatlerinizde ve diğer zamanlarda önemli anlarınızı yakalamak için ideal. Bir akıllı telefonda şimdiye kadar kullanılan en sağlam cama sahip olan iPhone XS ve iPhone XS Max en zorlu maceralarınıza bile dayanabiliyor. Ayrıca, bir iPhone’da şimdiye kadar sunulan en uzun pil ömrüne sahip olan iPhone XR, gün boyu süren serüvenler için harika bir tercih. Suya, sıçramalara ve toza dayanıklı bu aygıtlar, seyahatte karşılaşabileceğiniz tüm koşullara hazır. 

  • Derinlik Denetimi özelliğine sahip Portre modu, harika bokeh efektiyle etkileyici portreler ve selfie’ler çekmenizi sağlıyor. 
  • Portre modunda çekimden önce değişiklik yapmak için ekranın sağ üst köşesindeki ‘f’ simgesine dokunun ve Derinlik Denetimi ayar çubuğunu sürükleyin. Çekim yaptıktan sonra, Düzenle düğmesine basarak da değişiklik yapabilirsiniz. Bu özellik selfie’lerde de kullanılabiliyor!
  • Dikkat çekici ışık efektleri eklemek için Portre Işığı efektlerini deneyin. Portre modunda çekimden önce veya sonra farklı efektleri denemek için ekranı kaydırmanız yeterli. 
  • Fotoğrafları hizalamanıza yardımcı olan ızgarayı görüntülemek için Ayarlar > Fotoğraf ve Kamera bölümüne gidin ve Izgara’yı açın.
  • Hiçbir anı kaçırmayın: Kilit ekranına dokunarak kameranıza erişebilirsiniz 
  •  Portre moduyla birinci sınıf selfie’ler çekmek için zamanlayıcıyı kullanın. Böylece mükemmel kareyi yakalamak için yeterli zaman bulabilirsiniz 
  • Video kaydederken fotoğraf çekmek mi istiyorsunuz? Kayıt düğmesinin solundaki beyaz daireye dokunarak fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Saniyede 10 fotoğraf çekmek için Seri Çekim modunu kullanın. Bunun için kamera uygulamasını açarak deklanşörü basılı tutmanız yeterli.