Trendus Logo

Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları

Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları - Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
4 / 4

Yaz Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Apple İpuçları

 Gitmek istediğiniz yere ulaşın: 

Proaktif öneriler gibi akıllı özelliklerle dolu Apple Harita uygulaması, yazın yapacağınız seyahatleri hem hızlandırıyor hem de kolaylaştırıyor. İşte Harita uygulamasının tatilinizi zenginleştirmeye yardımcı olacak bazı özellikleri: 

  • Etrafınızdaki harika mekanları keşfedin. Gezileriniz sırasında mola vermek mi istiyorsunuz? Arama çubuğuna dokunun, Harita uygulaması bir şeyler yemek veya içmek, alışveriş yapmak ve çok daha fazlası için çevrenizde bulunan en popüler mekanları sıralasın. 
  • Aracınızı park ettiğiniz yeri daha hızlı bulun. Gitmek istediğiniz yere doğru yola çıkmadan önce Siri’ye “Arabamı nereye park ettiğimi hatırlat” veya “Hey Siri, nereye park etmiştim?” diye sormanız yeterli. Apple Harita uygulaması, telefonunuzun Bluetooth bağlantısının kesildiği konumu otomatik olarak işaretliyor.
  • Yolda mısınız? Yanlış yöne saparak zaman kaybetmeyin. Harita uygulamasındaki navigasyon modunu kullanırken, ekranın alt kısmındaki durum çubuğuna dokunarak en yakın benzin istasyonu, restoran veya mağazayı hızla görebilir ve mola verebilirsiniz. 
  • Şehrin yerlisi gibi dolaşın. Sokak sokak yol tarifleri ile Yunanistan, Fas, Karayipler ve daha birçok yerde yolunuzu kolayca bulabilirsiniz. 

 

Seyahat planlamayı kolaylaştırın: Siri Kestirmeleri ile rezervasyon yapmak, uçuşları takip etmek ve otelde konaklamak çok kolay. Kullanıcılar iPhone, iPad veya Apple Watch’larında tek bir dokunuşla veya kişisel bir ifade kullanıp Siri’ye sorarak popüler uygulamalara hızla erişebiliyorlar. Kestirmeler sunan en popüler seyahat uygulamalarından bazıları şunlar:

  • Uçuş durumu. Canlı uçak ve uçuş takip uygulaması FlightRadar 24, kullanıcılara tüm dünyadaki uçuşların gerçek zamanlı görüntüsünü sunuyor. Kullanıcılar; AR görünümü, hava durumu, yakındaki uçuşlar ve havalimanları hakkında bilgiler için kestirmeler oluşturarak uygulamanın bu popüler özelliklerine daha hızlı erişip gelen, giden ve hatta yerdeki uçakları takip edebiliyor. 
  • Seyahat rehberleri. Guides by Lonely Planet uygulamasındaki Siri Önerilerini etkinleştirerek, kendi sesinizle bir seyahat rehberi açabilir, konuma bağlı proaktif öneriler alabilir ve kategorilere göre arama yapabilirsiniz. 
  • Bagajınızı takip edin. Bagaja verdiğiniz çantaya bir Tile aygıtı yerleştirin ve“Hey Siri, çantamı bul.” gibi bir kestirme belirleyin. Böylece Siri, Tile uygulamasını açmanıza gerek kalmadan çantanızın son konumunu gösterir. 
  •  

İdeal kablosuz çözüm: Dünyanın en popüler kablosuz kulaklığı olan yeni AirPods, seyahat ederken en sevdiğiniz müzikleri ve podcast’leri dinlemek için mükemmel bir yol sunuyor.

Yeni AirPods, ilk kez ellerinizi kullanmadan “Hey Siri” özelliğinin kolaylığıyla birlikte geliyor. Böylece bu becerikli yol arkadaşınıza yalnızca “Hey Siri” diye hitap ederek yol tarifleri alabiliyor, gerçek zamanlı çeviri servisinden yararlanabiliyorsunuz.

  • En yoğun seyahat programlarına bile ayak uydurabilen bir pil ömrüne sahip olan AirPods, birinci nesil AirPods’a göre yüzde 50 daha fazla konuşma süresi sunuyor.
  • Yeni AirPods, standart şarj kutusu veya Kablosuz Şarj Kutusu ile birlikte geliyor. Yeni Kablosuz Şarj Kutusu, tüm dünyada oteller ve havalimanlarındaki Qi şarj matlarıyla sade ve kullanışlı bir kablosuz şarj deneyimi sunuyor.